Każdy rolnik powinien znać proste praktyki konserwacyjne, aby zapewnić płynną pracę pojazdu użytkowego, sezon po sezonie.

Okresowe kontrole, serwisowanie i drobne naprawy usterek mogą w prosty sposób sprawić, że w przyszłości nie dojdzie do poważnych i kosztownych awarii. Również wymiana zużytych części na nowe sprawi, że nie trzeba będzie wydawać dużych kwot na bardziej skomplikowane naprawy.

Proste zabiegi mogą sprawić, że maszyna rolnicza będzie dłużej niezawodna

Upewnij się, że twój sprzęt jest w najlepszej kondycji

Najprostsze ze wszystkich prac konserwacyjnych jest sprawdzanie oleju. Sprawdzaj swój olej za każdym razem, gdy jeździsz, starsze modele maszyn rolniczych spalają sporo oleju, więc jeśli nie sprawdzasz regularnie oleju i nie uzupełniasz go, możesz bardzo szybko doprowadzić do awarii maszyny. Musisz również upewnić się, że olej jest wymieniany w regularnych odstępach czasu i stosujesz odpowiednią jakość oleju. Ważne jest również sprawdzanie płynu chłodzącego. Chociaż układ chłodzący powinien działać przez długi czas bez konieczności dolewania płynu, jednak w twoim najlepszym interesie jest pilnowanie poziom płynu chłodzącego, aby upewnić się, że nie przegrzejesz maszyny w trakcie pracy.

Korek chłodnicy służy nie tylko do utrzymywania płynu chłodzącego w silniku. Korek chłodnicy to kluczowa część układu chłodzenia, zapewniająca podciśnienie, które wciąga nowy płyn chłodzący do chłodnicy. Upewnij się, że uszczelki na korku chłodnicy są w dobrym stanie, w przeciwnym razie nie będzie on działał skutecznie, i trzeba je będzie wymienić na nowe. Świece zapłonowe są tanie, łatwe do wymiany i zużywają się w szybkim tempie, więc regularnie należy je sprawdzać, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas na nowy zestaw.

Na stronie https://adleragro.pl/sklep/51-czesci-do-kombajnow znajdziesz niezbędne części do kombajnów. Jedna gałąź lub zaczepienie o rośliny wystarczy, aby wyrwać okablowanie z uprzęży, a kiedy tak się stanie, to tylko kwestia czasu, zanim przewody i instalacja elektryczna ulegną uszkodzeniu. Zawsze po pracy należy dokładnie sprawdzać maszyny rolnicze i w razie potrzeby dokonywać nawet drobnych napraw, aby nie postępowały zmieniając się w poważną awarię.