Według ciebie konkurencyjne firmy nie działają zgodnie z prawem, a często też je łamią nawet w obrębie znaku towarowego czy wykorzystania twojego patentu? Na samym początku musimy zadać sobie pytanie dotyczące tego, czy poczynione zostały pewne działania zmierzające do zarejestrowania patentu, znaku towarowego lub logo.

Jeżeli nie miało to miejsca, to niestety stoimy na przegranej pozycji, nawet jeżeli doszło do wykorzystania tego faktu przez konkurencję, wzorowania się na logo naszej firmy, logo lub nazwie. Dlatego jest to pewne ostrzeżenie dla wszystkich przedsiębiorców, jacy nie zdają sobie sprawy z konieczności przeprowadzenia rejestracji nazwy lub logo, po ich uprzednim sprawdzeniu. Tutaj pamiętajmy o to, iż nie mogą być one na żadnej płaszczyźnie zbliżone do tych istniejących, gdyż sami możemy ponieść konsekwencje wynikające z faktu łamania prawa. Nawet jeżeli nic nie wiemy o rejestracji i zastrzeżeniu znaku towarowego, logo, patentu lub nazwy firmy, a nawet nie mamy pomysłu jak ją nazwać, to warto rozważyć najbardziej odpowiednie dla nas rozwiązanie. Pozostaje nim nie pierwszy raz skorzystanie z doświadczenia oraz wiedzy, jaką posiadają specjaliści z zakresu prawa, których spotkamy w kancelariach oferujących obsługę prawną firm. Warto znacznie częściej uwzględnić możliwość skorzystania z usług profesjonalnej kancelarii prawnej, wielu przedsiębiorców zgłasza się do nich już na początku planowania lub funkcjonowania ich biznesu.

Uważasz, że konkurencja nie działa zgodnie z prawem?

Dzięki zastrzeżeniu logo firmy nie musisz martwić się nieuczciwą konkurencją

Jedno jest pewne, interesy naszej firmy lub w kontekście biznesu jaki prowadzimy, musimy najzwyczajniej w świecie chronić, a raczej sami nie wiemy jakie narzędzia w tym zakresie powinny zostać przez nas wykorzystane. Z pomocą chce nam przyjść kancelaria prawna, którą możemy poznać pod adresem internetowym https://www.kancelarialech.pl/co-oznacza-tm-przy-logo/ gdzie przedstawia swoją ofertę, w dużej mierze skierowaną właśnie do potencjalnych i ewentualnych przedsiębiorców. Można śmiało powiedzieć, że zapewnia im pomoc prawną firm, w najkorzystniejszy dla nich sposób.