Podczas robienia prania stajemy czasem przed takim dylematem: co mamy zrobić z pozostałymi ubraniami w różnych niepasujących do siebie kolorach?

Możemy je posegregować na każde pranie oddzielnie i poczekać, aż uzbiera się odpowiednia ilość ubrań. Możemy też wyprać je wszystkie za jednym razem, ryzykując zafarbowanie jednych ubrań od drugich. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kupienie chusteczek wyłapujących kolor, nie będziemy musieli się nad tym więcej zastanawiać. Używając chusteczek wyłapujących kolor będziemy mogli bez obaw prać ubrania w różnych kolorach razem bez ryzyka zafarbowania. Chusteczki wyłapujące kolor zapobiegają wypłukiwaniu barwników z tkanin i przenoszeniu ich na inne ubrania, dzięki czemu unikniemy nieestetycznych przebarwień i zacieków na naszych ubraniach. Takie plamy są bardzo trudne do usunięcia, więc lepiej zapobiegać ich powstawaniu. Używanie chusteczek wyłapujących kolor jest bardzo proste. Wkładamy jedną razem z praniem do bębna pralki, a ona spełnia w trakcie prania swoje wyłapie wypłukany barwnik i zatrzyma go w swoich włóknach. Stosowanie chusteczek to także oszczędność czasu, wody i energii, ponieważ nie trzeba segregować ubrań lub prać połowy wsadu pralki. Jako dodatkową zaletę należy dodać, że chusteczki wyłapujące kolor wspomagają usuwanie uporczywych plam, a więc wzmacniają działanie proszku do prania. Jeżeli posiadamy sporo ubrań w kolorze białym, warto kupić chusteczki przeznaczone specjalnie do bieli. Oprócz substancji aktywnych, chusteczki takie zawierają także rozjaśniacze optyczne,dzięki czemu zapobiegają żółknięciu czy szarzeniu i pomagają zachować świeży odcień bieli na dłużej.

Obecnie w sprzedaży bez problemu znajdziemy wiele rodzajów chusteczek wyłapujących kolor oferowanych przez różnych producentów – z ofertą można bliżej zapoznać się na stronie: https://eurochemia.com/78-chusteczki-wylapujace-kolor.. Warto takie chusteczki zakupić, ponieważ z pewnością nie raz przydadzą się w gospodarstwie domowym. Chusteczki nie mają żadnego negatywnego wpływu na pralkę czy ubrania, nie brudzą i nie zostawiają włókien, więc można je bez obaw stosować przy każdym praniu.