Gdyby przeprowadzić sondę uliczną z pytaniem o to jaka miejscowość jest zimową stolicą Polski, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że najczęściej wskazywaną odpowiedzią byłoby Zakopane.

Oczywiście jest to odpowiedź jak najbardziej prawidłowa. Ta najpopularniejsza Miejscowość położona na południu naszego kraju jest magicznym miejscem, które przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku. Co jest takiego wyjątkowego w tej miejscowości? Można by powiedzieć że wszystko. Już sama lokalizacja Zakopanego powoduje, że warto tutaj przyjechać i obudzić się patrząc przez okno na wspaniałe otaczające nas z każdej strony góry. Jednak nie tylko niezapomniane widoki na pasma górskie są zaletą Zakopanego. Miasto to od wielu lat intensywnie się rozbudowuje i robi wszystko, aby jak najlepiej przyjmować turystów. Doskonała infrastruktura do uprawiania różnego rodzaju sportów, ale i również do leniwego wypoczynku zachęca jak najbardziej do przyjazdu.

Atrakcyjne w Zakopanem

Zakopane posiada wiele charakterystycznych symboli znanych nie tylko w Polsce.

Najbardziej charakterystycznym symbolem jest ul Krupówki. Miejsce bardzo gwarne, pełne ludzi i wypełnione restauracjami, barami oraz sklepami z pamiątkami i stoiskami z oscypkami. Oprócz tego spotkamy tutaj zaprzęgi konne jak i również osławionego białego zakopiańskiego misia. Kolejne ze znanych zakopiańskich atrakcji to słynna skocznia Wielka Krokiew jak i również kolejka na Kasprowy Wierch oraz wjazd na Gubałówkę. To tylko niektóre z pozycji jakiej każdy turysta odwiedzający Zakopane powinien zobaczyć. Zakopane jest takim miejscem, gdzie bawić się będą doskonale osoby w każdym wieku. Ważnym elementem jest wybór odpowiedniego miejsca na nocleg. Jeżeli poszukujecie sprawdzonej strony gdzie znajdziecie duży wybór miejsc noclegowych, to ja Zachęcam do wizyty na stronie Zakopane apartamenty z której sam korzystam I zawsze znajduje tam ciekawe atrakcyjne noclegi. Dla rodzin z dziećmi jest tam specjalna zakładka w której jest informacja o możliwości płacenia bonami turystycznymi.