Kredyt hipoteczny to kredyt na bardzo długi czas, przyznawany na zakup lub budowę domu, czy mieszkania. Wiele z tych kredytów udzielanych jest na 20-30 lat, więc nie bez znaczenia jest wiek osoby ubiegającej się o kredyt.

Jak wiadomo w wieku produkcyjnym, kiedy posiadamy pracę nasze zdolności finansowe będą wyższe niż po odejściu na emeryturę. Kolejnym ważną sprawą przy kredycie hipotecznym jest wysokość wkładu własnego, jeżeli będziemy chcieli zaciągną kredyt na zakup mieszkania w wysokości 200 000 złotych, wówczas powinniśmy posiadać wkład własny w w wysokości 20% tej kwoty – w tym przypadku będzie to 40 000 złotych.

Bank z pewnością sprawdzi naszą zdolność kredytową, jeżeli mamy stałą pracę i odpowiednie zarobki, powinniśmy otrzymać kredyt.

Obecnie wiele banków i placówek finansowych oferuje kredyty hipoteczne, gdzie zabezpieczeniem jest rzeczona nieruchomość. Kredyty te są udzielane na kilkadziesiąt lat, więc nie ma pewności czy w tym czasie kredytobiorca nie straci pracy, czy też inny wypadek losowy uniemożliwi mu spłatę zaciągniętego kredytu. Dzięki informacjom, jakie zawiera w sobie historia kredytowa każdego z klientów banku, bank ma możliwość szybkiego podjęcia decyzji o tym, czy przyznać zainteresowanemu zaciągnięciem zobowiązania finansowego klientowi kredyt lub też pożyczkę, czy też odmówić ich udzielenia. Każdy z klientów, którego historia kredytowa nie przedstawia jakichkolwiek negatywnych informacji, jakie dotyczą wcześniej zaciąganych zobowiązań finansowych, może także liczyć na przyznanie mu pożyczki lub też kredytu na bardziej korzystnych z jego punktu widzenia warunkach. W chwili obecnej historia kredytowa wymagana jest przez wszystkie działające na terenie naszego kraju banki, które wymagają przedstawienia im wszystkich informacji o wcześniejszych zobowiązaniach finansowych, nie tylko podczas podejmowania decyzji o przyznaniu pożyczki, ale także podczas dokonywania przez klientów coraz popularniejszych w naszym kraju zakupów na raty. Historia kredytowa umożliwia bankom szybkie podjęcie decyzji o przyznaniu pożyczki, lub też o jej odmowie. Dodatkowo możemy zapytać osobę obeznaną na rynku finansowym o poradę, doradca finansowy pomoże nam otrzymać kredyt hipoteczny Kraków należy do największych polskich miast, gdzie swoje placówki mają największe banki. Wraz z doradcą możemy sprawdzić oferty i wybrać optymalną ofertę.