Duża liczba właścicieli samochodów decyduje się na ulepszenie swoich pojazdów.

Dzięki temu poprawia się ich estetyka, osiągi, a także wzrasta wartość. Polisy ubezpieczeniowe dotyczące pojazdów tuningowanych różnią się od siebie, więc dobrze jest dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami i przemyśleć wybór najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej. Na szczęście oferty polskich towarzystw ubezpieczeniowych są bogate i zróżnicowane, więc każdy bez większego problemu znajdzie polisy dopasowane do własnych potrzeb i wymagań.

Jaki wpływ ma tuning na ubezpieczenie samochodu?

Koszty ubezpieczenia i odszkodowanie w przypadku tuningowanych aut

Samochody po tuningu mogą zostać bez problemu ubezpieczone w polskich towarzystwach. Zazwyczaj ceny polis OC oraz Autocasco nie odbiegają od kosztów ubezpieczeń standardowych aut, a nawet są porównywalne. Warto jednak pamiętać o wykonaniu kilku istotnych czynności w razie wypadku lub stłuczki. Tuning bowiem sprawia, że wartość auta staje się realnie wyższa, a to z kolei oznacza, że kwota uzyskanego odszkodowania powinna być również wyższa w porównaniu ze standardowym pojazdem.

Gdy przytrafi się stłuczka, wypadek albo inna szkoda istotne jest przekazanie towarzystwu ubezpieczeniowemu dokumentów potwierdzających tuning i wzrost wartości pojazdów. Do grona takich dokumentów zaliczają się różnego rodzaju faktury i rachunki od firm specjalizujących się w tuningu i przeróbkach. Pozwolą one na prawidłową i uczciwą wycenę pojazdu oraz określenie kwoty odszkodowania. Również wybór odpowiedniego ubezpieczenia o określonym zakresie ochrony jest bardzo ważny.

Sporo cennych informacji na temat ubezpieczenia tuningowanych samochodów, można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.ocsamochodu.pl/p/samochod-tuningowany-a-ubezpieczenie-oc-i-ac/20.html. Dzięki profesjonalnym informacjom i poradom dostępnym w sieci, można lepiej zadbać o właściwe ubezpieczenie samochodu, który przeszedł tuning.