Kompletna stylizacja ślubna nie składa się z samej sukni. Owszem, stanowi ona trzon całości, ale bez dodatków będzie wyglądała smutno i zbyt skromnie.

Dobierając odpowiednie ozdoby, obuwie czy inne elementy można zmienić charakter stroju i lepiej dopasować go do swojej urody.
Jednym z często spotykanych dodatków ślubnych jest biżuteria. W tym przypadku można wykorzystać jej więcej niż zwykle, ale nadal zalecany jest umiar. Zasada jest taka, że nie powinno się przesadzać w jednym segmencie z nadmierną ilością biżuterii, czyli np. jeśli wkłada się kolczyki, zwłaszcza dłuższe i ozdobne, to trzeba zrezygnować z diademu lub kolii. Pierścionki lub ozdobny zegarek to wytyczna, by na drugiej ręce nie umieszczać dodatkowo bransoletki. Zbyt duża ilość ozdób sprawia, że ciężko skupić wzrok na jednym elemencie, stylizacja staje się „przestrojona” i efekt ostateczny jest daleki od zamierzonego.

Modne na ślubach są też kwiaty, wiązanki i ozdoby z kwiatów.

Można je wykorzystać zarówno w stroju panny młodej, jak i pana młodego. Oczywiście ze smakiem, bo tutaj również łatwo o przesadę i rezultat w stylu wiosennej łąki. Dobrze jest, gdy wiązanka lub ozdoba przewijająca się w stylizacji ślubnej koresponduje stylowo z dekoracjami ślubnymi, weselnymi występującymi w kościele lub pomieszczeniu, gdzie odbywają się uroczystości.
Oczywiście istotne są także elementy takie jak obuwie, rękawiczki, nakrycia głowy. Nie zawsze praktykowane są wszystkie, np. można obejść się bez rękawiczek, a nakrycie głowy pojawia się tylko w niektórych stylizacjach. Buty na ślub powinny nawiązywać stylowo do całości i muszą być najpierw wygodne, później dopiero ładne i modne (naprawdę – pogwałcenie tej zasady stanowi spory problem). Nakrycia głowy niekiedy efektownie wykańczają efekt, są to np. welony lub kapelusze z woalką. Muszą pasować do charakteru kreacji. Wprawdzie welon bardzo kojarzy się ze ślubem, ale nie zawsze moda ślubna uwzględnia tego typu dodatki – w sezonie modne mogą być gładkie, eleganckie koki i brak jakichkolwiek ozdób poza spinkami przytrzymującymi fryzurę.