Na polskim rynku działa wiele firm. Niektóre z nich prowadzą dość wąską działalność, która niesie za sobą dość duże wymagania.

Polegają one, np. na dostosowaniu budynków do specyficznych potrzeb. Niezależnie od nich, w dogrzewaniu obiektu pomocny może być promiennik elektryczny.

PROMIENNIK IR – URZĄDZENIE DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Zdarza się, że ogrzewanie obiektu należy do zadań z gatunku tych specjalnych. Duża kubatura, często otwierane drzwi lub bramy – to wszystko sprawia, że taki obiekt niezwykle trudno jest ogrzać, a gdy się to udaje, najczęściej pociąga to za sobą dość wysokie koszty. Promienniki IR stanowią fenomenalną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, w zasadzie deklasując je już na starcie.

Bardzo ważne jest to, że promiennik IR może zostać zamontowany w różnych miejscach. Może on zapobiegać oblodzeniu powierzchni, może mieć zainstalowaną kratkę zabezpieczającą, która będzie chroniła reflektor przed uszkodzeniem. Jednocześnie, promiennik elektryczny nie wytwarza wilgoci podczas swojego działania! Jest również cichy w pracy i bezwonny.

Promiennik IR to urządzenie, które emituje odczuwalne ciepło natychmiast po uruchomieniu. Co ważne, nie ogrzewa ono powietrza, a osoby, które znajdują się w zasięgu jego działania. To bardzo istotne, ponieważ nie ma potrzeby, aby włączać je na długo przed rozpoczęciem pracy. To również rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Płacisz za faktyczny czas pracy promiennika, tak jak w przypadku oświetlenia. Nie musisz czekać aż się nagrzeje, a później schłodzi, co w przypadku tradycyjnego ogrzewania generuje dodatkowe koszty.
Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem promienników do swojego zakładu, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Znajdziesz ich w firmie Irsystem. Nie tylko dobiorą odpowiednie urządzenia dla Twojego zakładu, ale zajmą się także ich montażem.