Pierwsza rzecz, która trafia na nasz stół w restauracji, zwykle dyktuje, jak będzie wyglądała reszta posiłku.

Jeśli jest to czerstwy kawałek chleba, nieświeża przystawka lub kilka tandetnych paluszków grissini, istnieje duża szansa, że reszta posiłku będzie podążać w tym samym kierunku. Jeśli są to świeżo przygotowane smakołyki, masz niemal zawsze zagwarantowany pyszny posiłek.

Na co klienci zwracają największą uwagę w lokalu?

Wszechstronność menu jest ważna w restauracji

Długość i jakość menu to kolejna ważna rzecz, której warto się przyjrzeć wybierając restaurację. Zawsze należy unikać tych, które mają wiele stron i odmian dla każdej pozycji, ponieważ żadna kuchnia nie jest w stanie obsłużyć tylu różnych potraw bez wcześniejszej produkcji, mrożenia i ogrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Szukaj dobrze przemyślanego, dobrze napisanego i, co najlepsze, zmieniającego się okresowo menu. Jeśli strona internetowa restauracji lub portal społecznościowy pokazuje, że często zmieniają swoje menu, to zazwyczaj jest to dobry znak. Sezonowe składniki w menu to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, mamy wtedy gwarancję świeżych potraw.

Menu powinno być wywieszone przed wejściem do restauracji i najlepiej byłoby, gdyby było jasne, nie przesadnie rozwlekłe czy ambitne, w odniesieniu do kilku lokalnych składników. Bardziej odważne składniki mogą sugerować szefa kuchni z większą techniką gotowania lub wiedzą. Podane ceny są również dobrym wskaźnikiem czy restauracja dopasowuje koszty do wartości serwowanych dań. Skupienie się na różnych dietach oznacza, że klienci oczekują szerszej gamy dań do wyboru i chcą wiedzieć, że ich żywność jest nie tylko zdrowa, ale także pozyskiwana w sposób etyczny. Obecnie restauracje serwujące dania wegetariańskie, wegańskie oraz bez mleka czy glutenu cieszą się największą popularnością wśród konsumentów.

Pod tym linkiem znajdziesz najlepsze i doceniane w plebiscycie Orły Gastronomii restauracje w Bydgoszczy. Możemy w tym mieście znaleźć wiele lokali serwujących potrawy lokalne, jak i z kuchni z całego świata, z pewnością znajdziemy takie dania, które będą nam najbardziej smakowały.