Często dorośli czują, że przegapili najlepszą okazję, by uzyskać taki uśmiech, jakiego zawsze pragnęli.

Często uważa się, że korekcyjne leczenie ortodontyczne jest odpowiednie tylko dla dzieci i młodzieży, ale tak nie jest. Chociaż prawdą jest, że okres dojrzewania to najlepszy czas na noszenie aparatu ortodontycznego, leczenie ortodontyczne dla osób dorosłych jest niezwykle skuteczne w korygowaniu krzywych zębów, zgryzu i wszelkiego rodzaju problemów jamy ustnej.

W leczeniu ortodontycznym nie ma limitu wieku

Gabinety ortodontyczne oferują estetyczny aparat stały we Wrocławiu

W gabinetach ortodontycznych mogą podjąć leczenie osoby w każdym wieku za pomocą spersonalizowanych rozwiązań, które można dopasować do każdej sytuacji. Z tego powodu wielu dorosłych pacjentów decyduje się na założenie ortodontycznego aparatu stałego na zęby. Omówienie swoich obaw w gabinecie ortodontycznym nigdy nie jest złym pomysłem, ponieważ może to ujawnić problemy, których wcześniej nie byłeś świadomy. Powszechnym błędem jest przekonanie, że zęby przestają się rozwijać i przemieszczać pod koniec okresu dojrzewania. Ten czas jest niezwykle ważny dla długofalowej ewolucji ust, ale nie jest to jedyny czynnik wpływający na uśmiech dorosłego człowieka. Regularnie stosowane siły zewnętrzne, urazy i niektóre czynniki naturalne mogą prowadzić do zmian w jamie ustnej po okresie dojrzewania. Skutki te mogą prowadzić do bólu szczęki, niewspółosiowości i skaleczeń policzków, języka czy ust.

Niewłaściwie ustawione zęby i zgryz mogą prowadzić do próchnicy i chorób dziąseł, jeśli nie będziesz ostrożny. Nikt nie chce tych problemów zdrowotnych, a leczenie ortodontyczne oraz aparat stały może im zapobiec. Istnieje wiele powodów, dla których pacjent nie miał wcześniej leczenia ortodontycznego. Może nie mogli lub nie chcieli mieć wizyty u ortodonty w dzieciństwie, a może ich problemy z jamą ustną pojawiają się dopiero teraz. Być może powody poszukiwania leczenia mają charakter estetyczny, można też zostać skierowanym do ortodonty przez dentystę w trosce o zdrowie jamy ustnej.

W gabinetach ortodontycznych możemy założyć aparat stały Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wiele profesjonalnych usług ortodontycznych. Dzięki noszeniu aparatu możemy wyprostować zęby oraz poprawić zgryz.