Minimalizm jest modnym i bardzo potrzebnym trendem, ale zakupy dla maluszka to ogromna przyjemność!

Podpowiadamy jak skompletować praktyczną i minimalistyczną zarazem wyprawkę dla malucha.

Rozsądna ilość ubranek

Dziecko naprawdę szybko rośnie, a jego potrzeby zmieniają się dosłownie z tygodnia na tydzień. Większość ubranek posłuży Wam przez kilka – kilkanaście tygodni, warto więc rozsądnie podejść do ich ilości. Dobrze przygotowana wyprawka dla dziecka stawia raczej na wysokiej jakości tekstylia – bawełnę organiczną, muślin, bambus, bawełnę PIMA lub wełnę merino i relugan (skóra jagnięca) – niż na ilość.

Tylko niezbędne kosmetyki

Niezbędne, czyli jakie? Oczywiście delikatny płyn do mycia i balsam lub krem nawilżający (ewentualnie krem do okolic pieluszkowych). Pamiętajcie jednak, że wyprawka dla dziecka powinna składać się z kosmetyków, które przeznaczone są dla dzieci od pierwszego dnia życia. Najlepiej, by były to produkty ekologiczne, pozbawione szkodliwych substancji. Niewielka ilość kosmetyku wystarczy przy kąpieli i pielęgnacji malucha, minimalistyczna wyprawka dla dziecka stawia więc na kilka kosmetyków bardzo dobrej jakości.

Akcesoria do karmienia?

Zakładając, że będziecie karmić piersią, kompletując wyprawkę dla dziecka  kupcie jedną butelkę ze smoczkiem anatomicznym wysokiej jakości – warto mieć ją pod ręką na wszelki wypadek. Większa ilość butelek i smoczków, a także sterylizator butelek, podgrzewacz pokarmu czy laktator mogą się wcale nie przydać. Nie warto inwestować w coś, co będzie leżało kilka miesięcy na półce. Wyprawka dla dziecka to konieczne minimum, które, w razie potrzeby, w każdej chwili rozbudujecie. Apteki całodobowe są w każdym mieście!

Meble i akcesoria rosnące z dzieckiem

By nie mnożyć zakupów, minimalistyczna wyprawka dla dziecka stawia na wielofunkcyjne rozwiązania, które posłużą Wam dłużej niż kilkanaście tygodni. Wielofunkcyjny wózek, na ramie którego zamontujecie gondolę, siedzisko spacerowe i fotelik samochodowy. Krzesełko do karmienia, które rośnie z dzieckiem, by towarzyszyć mu przez całe życie. Łóżeczko dostawne, które możne przekształcić w samodzielny mebel, służący aż do czasu pójścia do przedszkola. Dobrze przemyślana wyprawka dla dziecka to rozwiązania, które ograniczają zakupy, dając oddech rodzicom i naszej planecie. 

Chusta dobra na wszystko

Czy chusta do noszenia dziecka jest niezbędna? Nie. Dlaczego więc nawet minimalistyczna wyprawka dla dziecka uwzględnia ją na swojej liście? Skrajni minimaliści niekiedy zastępują nią… wózek niemowlęcy. Nie idąc posuwając się jednak tak daleko w ograniczeniach trzeba zauważyć, że chusta, która potrafi zastąpić nosidło, leżaczek, kocyk – w domu i na spacerze jest naprawdę wielofunkcyjnym akcesorium, a właśnie takie doceniają miłośnicy minimalizmu. Pomijając wszystkie korzyści dla dziecka, wynikające z noszenia z chuście, można śmiało stwierdzić, że wyprawka dla dziecka bez chusty jest niekompletna.