Zabudowania ze szkła są coraz bardziej popularne, możemy często zobaczyć je w biurach, gdzie odgradzają przestrzenie dla pracowników.

Szkło gości także na balustradach, często łączone jest z metalem. Zabudowy szklane mogą posłużyć także jako kabina prysznicowa w naszej łazience. Szkło jest materiałem bardzo popularnym, dzięki zastosowaniu szkła w pomieszczeniach możemy uzyskać więcej światła, można skonstruować różne boksy szklane, ścianki działowe mogą posłużyć do organizacji przestrzeni nie tylko w biurze, ale także w domu.

Nowoczesne konstrukcje szklane

Drzwi ze szkła do przestrzeni biurowych

W przypadku kiedy posiadamy ściany ze szkła, wówczas możemy zainstalować także szklane drzwi skrzydłowe lub też przesuwane. Obecnie tego typu rozwiązania wykonywane są na wymiar, dzięki czemu poszczególne tafle szkła będą doskonale pasowały do danego pomieszczenia. Oczywiście szkło może zostać zastosowane także na suficie, z dodatkowym oświetleniem może zrobić bardzo dobre wrażenie. Coraz częściej przykładowo w pubach czy też w dyskotekach możemy zrobić także szklaną podłogę, jest to nieco nietypowe rozwiązanie, jednak obecnie szkło wysokiej jakości jest bardzo odporne, zatem może posłużyć także jako element podłogowy.

Bardzo dobrym materiałem będzie szkło hartowane o grubości 10 lub 15 mm. Oczywiście można wybrać szkło matowe, piaskowane, które będzie pozwalało na nieco więcej prywatności. Konstrukcje szklane znajdziemy często także na zewnątrz, mogą być to daszki szklane nad wejściem do budynku, różnego typu konstrukcje ze szkła hartowanego mogą posłużyć także do zabudowy tarasu czy też balkonu. W ten sposób możemy również przygotować ogród zimowy w naszym domu. Drzwi szklane wewnętrzne to dobry pomysł, kiedy poszukujemy rozwiązań nowoczesnych, często stosowane są nie tylko w biurach, ale przykładowo w bibliotekach, gabinetach lekarskich czy też poczekalniach. Jeżeli chcemy lepiej wykorzystać przestrzeń, możemy wybrać drzwi przesuwane, dobrać odpowiednie profile, które będą odpowiedzialne za wytrzymałość całej konstrukcji.

Obecnie w wielu firmach możemy zamówić drzwi ze szkła poznań to miasto, gdzie znajdziemy firmę, która specjalizuje się w konstrukcjach szklanych. Będziemy mogli zakupić tam ścianki działowe, jak również drzwi szklane różnego typu. Będzie to doskonały pomysł, jeżeli poszukujemy nowoczesnych rozwiązań do biura, w ten sposób możemy wydzielić boksy dla pracowników czy też oddzielić salę konferencyjną.