Liczba firm zajmujących się profesjonalnymi usługami sprzątania z roku na rok w Polsce rośnie. W dużych miastach działa nawet kilka tysięcy takich firm i każdego roku pojawiają się nowe. Rynek jest bardzo konkurencyjny a należy jeszcze brać pod uwagę, że poszczególne firmy specjalizują się w realizowaniu nieco innych rodzajów usług. Z jednej strony są firmy, które przede wszystkim realizują usługi sprzątania w domach oraz mieszkaniach.

Jak znaleźć dobrą firmę do sprzątania?

Do takich usług niezbędny jest znacznie mniej kosztowny sprzęt

Najtrudniejsze w realizacji są usługi sprzątania wykonywane w dużych biurach, fabrykach, magazynach czy na osiedlach. Realizacja takich usług wymaga zarówno dysponowania odpowiednią liczbą dobrze wyszkolonych pracowników, jak też nowoczesnym sprzętem w odpowiedniej ilości.

Jak znaleźć dobrą firmę do sprzątania?

Za pośrednictwem Internetu można znaleźć oferty wielu firm zajmujących się sprzątaniem

Bardzo ważne jest sprawdzenie informacji i firmach sprzątających za pośrednictwem ich stron internetowych. To wstępne informacje pozwalające zorientować się czy taka firma realizuje stałe usługi i dla jakich firm lub klientów. Sprawdzić można portfolio danej firmy czy rekomendacje. Ważne jest by sprawdzić posiadany przez daną firmę sprzęt do sprzątania, szkolenia pracowników czy certyfikaty.

Kolejnym krokiem przy wybieraniu firmy do realizowania sprzątania jest sprawdzenie wiarygodności danej firmy

Dobrze jest, gdy firma zajmująca się sprzątaniem posiada ubezpieczenie OC. Bardzo ważne jest odpowiednie skonstruowania umowy, które dokładnie określa zakres usług, które ma realizować w określonych terminach firma zajmująca się sprzątaniem określonej wielkości powierzchni, dzięki czemu można mieć pewność, że nie pojawią się żadne niedomówienia.

Dlaczego firma sprzątająca a nie pojedynczy pracownik?

Firmy sprzątające posiadają zazwyczaj przynajmniej kilku pracowników. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie zastępstwa na wypadek niedyspozycji danego pracownika. Oznacza to, że nie musimy martwić się tym, że zostaniemy na lodzie kiedy zatrudniany przez nas pracownik nie będzie w stanie wykonać swoich obowiązków w danym dniu.

Artykuł powstał przy współpracy serwisu freshoffice.eu – sprzątanie biur w Warszawie.