Według badań ekonomistów kredyty gotówkowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem pozyskiwania gotówki na cele konsumpcyjne.

W tym tekście omówimy pokrótce, co trzeba o nich wiedzieć. Na wstępie trzeba powiedzieć, że kredyty różnią się od pożyczek gotówkowych: tych pierwszych może udzielać tylko banki, ponadto muszą one być zawsze udzielane odpłatnie i przeznaczone na określony cel. Wziąć kredyt może osoba, która ukończyłą osiemnaście lat życia i została pozytywnie oceniona przez bank w kontekście posiadanej zdolności kredytowej. Na tę zdolność składają się: wysokość zarobków i koszty utrzymania, obecność lub brak innych zadłużeń, staż pracy, liczba osób na utrzymaniu itp. Trzeba pamiętać, że bank sprawdza historię kredytową za pomocą danych zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowych (możesz także sam ją sprawdzić, bezpłatnie). Z dokumentów potrzebne Ci będą przy złożeniu prośby o udzielenie kredytu dowód osobisty i zaświadczenie od pracodawcy o osiąganych dochodach. Obecnie istnieją także kredyty, gdzie nie wymaga się zaświadczenia od pracodawcy; wystarczy złożyć oświadczenie, ile i skąd czerpiemy dochody.

Sposób na dobry kredyt gotówkowy – http://1ekspert.pl

Czy wsparcie eksperta finansowego przydaje się w przypadku kredytów gotówkowych?

Zdecydowanie tak. Profesjonalny ekspert finansowy pomoże wybrać ci najlepszą i najbardziej adekwatną do twoich potrzeb ofertę z rynku bankowego, a także ograniczy formalności do niezbędnego minimum. Zwłaszcza opłaca się to w przypadku większych kredytów gotówkowych, gdzie ryzyko złego wyboru może być katastrofalne w skutkach, a łatwo o niego, gdyż ludzie nie znający dobrze działania systemu bankowego mogą się pogubić w chaosie prawnych zawiłości.

Sam pomagam swoim klientom w podejmowaniu decyzji o wyborze kredytodawcy od wielu lat. Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym doradztwem finansowym, zapraszam na moją witrynę internetową: http://1ekspert.pl.