Normy spalin wprowadzane przez UE wymuszają na producentach samochodów zmniejszanie pojemności silnika. Problem w tym, że nikt nie chce mieć samochodu słabego i tych koni mechanicznych im będzie więcej tym lepiej.

To, dlatego montuje się do samochodów turbosprężarki. W ten sposób można będzie uzyskać moc z małej pojemności. Dzisiaj samochody o pojemności tysiące centymetrów sześciennych to nie problem. Mają po przeszło sto koni mechanicznych. Można spotkać również samochody, które mają dwie turbiny, a zatem w takim przypadku po większym przebiegu czeka nas naprawa, która będzie bardzo kosztowna.

Dla nas najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzić regeneracje turbiny. Jest to możliwe pod okiem specjalistów, którzy zajmują się tym od lat. pierwsze, co trzeba zrobić to sprawdzić czy turbina się do czegokolwiek nadaje. Co się w niej uszkodziło? Tego nikt nie wie, jeśli nie będzie przeprowadzona diagnostyka. Do tego konieczne jest posiadanie sprzętu oraz doświadczenia, dlatego zgłaszamy się do takiej firmy, która ma jedno oraz drugie. Wtedy wiemy, że oni się znają i szybko znajdą przyczynę awarii, bo przecież nie zawsze może to być sama turbosprężarka. Niech to sprawdzą.

Sama regeneracja turbosprężarki to jeszcze trudniejsze zadanie. Tutaj jakość wykonywanych usług jest bardzo ważna. Znalezienie kogoś, kto jest w stanie nam pomóc wcale nie jest łatwe.

Wydawać by się mogło, że pojedziemy do pierwszej lepszej firmy i tam nam pomogą. Niestety zdarzają się sytuacje takie, że płacimy za regeneracje turbiny, która tak naprawdę została tylko umyta na zewnątrz i nic w środku nie zostało zrobione. My chcemy w pełni profesjonalnych usług i regeneracja turbo ma być przeprowadzona we właściwy sposób. Wtedy otrzymujemy gwarancje napraw i wiemy, że to będzie na pewno działać. Koszty regeneracji zależne są od posiadanego modelu, dlatego trzeba skontaktować się z firmą i wtedy powiedzą, na jakie koszty trzeba się szykować. Z drugiej strony, jakie by koszty nie były to my chcemy żeby nasz samochód wrócił na drogę.