W przemyśle wykorzystywanych jest wiele różnego rodzaju pomp hydraulicznych, które mogą być stosowane w hydraulice siłowej, w tym przypadku wykorzystywany jest olej który pod ciśnieniem będzie pozwalał na sterowanie różnego rodzaju urządzeniami.

Oczywiście na rynku znajdziemy wiele rodzajów pomp hydraulicznych, będziemy dobierali w zależności od zastosowania, lepkości oraz gęstości cieczy, z pewnością każda z nich będzie posiadała swoje wady i zalety w określonych zastosowaniach.

Rodzaje pomp hydraulicznych

Pompy w systemach hydraulicznych

Jedną z nich może być pompa zębata, w tym przypadku wykorzystywane są dwa koła zębate osadzone ciasno w korpusie pompy, ciecz przekazywana jest do komory tłocznej. Uzyskujemy stałą wydajność, jest to konstrukcja bardzo niezawodna, która często wykorzystywana jest w przemyśle, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z materiałami niebezpiecznymi. Oczywiście możemy zastosować także pompę hydrauliczną wielotłoczkową, w tym przypadku mamy do czynienia z większą ilością małych pomp tłokowych, które będą złożone w jednym korpusie.

Urządzenie hydrauliczne będą potrzebowały do prawidłowego działania wysokiego ciśnienia, dodatkowo strumień powinien być równomierny, dlatego wszystkie przewody, złączki powinny być odpowiednio dobrane. Oczywiście pamiętajmy że będzie to system w który będzie panowało wysokie ciśnienie, dlatego każdy element musi być bardzo wytrzymały. W przypadku utraty szczelności cały system przestaje działać, dlatego każdy element a w szczególności złączki, uszczelki powinny być wysokiej jakości, tak aby zapewnić prawidłową pracę całego systemu.

Jednym z newralgicznych punktów układu hydraulicznego może być pompa, niekiedy mogą ulec one zużyciu, różnego rodzaju awariom, może być co także uszkodzenie mechaniczne. W przypadku pomp hydraulicznych możemy wykonać regenerację w specjalistycznych firmach, może być to regeneracja pompy typu rexroth Manflex to sprawdzona firma która wykonuje profesjonalną regenerację pomp różnego typu.