Klasyczne drewniane zabawki edukacyjne to przede wszystkim puzzle, klocki, układanki, sortowniki, łamigłówki i zestawy konstrukcyjne.

Mogą one pomóc dziecku w nauce liczenia, czytania i pisania, rozwoju umiejętności motorycznych i rozwiązywania problemów od najmłodszych lat. Możemy również znaleźć w sprzedaży pojazdy, domki dla lalek, zabawkowe kuchnie, zestawy różnych zabawek z drewna. Choć są droższe od zabawek wykonanych z plastiku, to jednak charakteryzują się bezpieczeństwem, trwałością i starannym wykonaniem.

Jakie zabawki z drewna warto kupić dla dziecka

Drewniana kolejka posłuży do zabawy dzieciom w różnym wieku

Jedną z cech, której oczekujemy w zabawkach dla dziecka, jest trwałość. Zabawki, które są najbardziej lubiane przez maluchy, są często najczęściej noszone i używane. Zainwestuj w takie zabawki, które wytrzymają kilka bez problemów wiele lat zabawy. Ponieważ drewniane zabawki same w sobie nie wydają dźwięków ani nie zapewniają interakcji, zachęcają dzieci do wyrażania własnego głosu i współpracy z otaczającymi je osobami. To sprawia, że są zabawkami do wspólnej zabawy i promują dzielenie się i pracę zespołową wśród rówieśników czy rodzeństwa w sytuacjach społecznych.

Technologia użyta w zabawkach plastikowych na baterie zapewnia wiele dźwięków, świateł i kolorów. Jednak prostota ma również swoje zalety. Zabawki drewniane, choć nie mają głośnych dzwonków, to jednak dają dziecku możliwość wykorzystania swojej wyobraźni i kreatywności, zamiast polegać wyłącznie na zabawce. Plastikowe zabawki są często tanie, wykonane tandetnie i podatne na pękanie oraz psucie się. Kiedy tak się dzieje, dziecko jest narażone na ostre krawędzie lub małe części, które mogą być szkodliwe, skaleczyć skórę lub zostać połknięte.

Drewniane zabawki są wykonane solidnie i z naturalnych materiałów. Nie mają części, które mogą się oderwać lub zepsuć, dlatego mogą posłużyć dziecku przez wiele lat. Można je również przekazać później młodszym dzieciom. Wytrzymała drewniana kolejka z pewnością zapewni wiele zabawy dzieciom w różnym wieku.