Coraz więcej osób, które poszukują pomysłu na podłogę, wybiera panele ze względu na ich uniwersalność, łatwość czyszczenia, nie będą one wymagały specjalnych zabiegów, takich jak przykładowo podłoga drewniana.

Obecnie panele winylowe czy też laminowane posiadają wysoką wytrzymałość, przez co są bardzo praktyczne.

Praktyczne panele laminowane i winylowe

Panele podłogowe z serii Quick Step Largo

Panele podłogowe mogą być bardzo wygodnym i uniwersalnym rozwiązaniem na nasze podłogi. Możemy obecnie wybrać panele laminowane, czyli panele z HDF, które posiadają grubą warstwę laminatu, są one odporne na uderzenia, czy też wysokie obciążenie. Tego rodzaju panele możemy wybrać w różnych odcieniach kolorystycznych, laminat może przypominać drewno, marmur czy też granit. Innym rodzajem będą panele winylowe, które produkowane są z proszku marmurowego oraz winylu, który nadaje im nieco miękkości, zapewnia także izolację akustyczną. Oczywiście są to panele wodoodporne, które mogą sprawdzić się w pomieszczeniach, gdzie na co dzień panuje wilgoć, może być to łazienka czy też kuchnia. Będą także dobrze sprawdzały się w przedpokoju.

Panele powinny być także antypoślizgowe, powinny posiadać przykładowo laminat, który będzie powodował, iż możemy stabilnie poruszać się po podłodze. Z pewnością będzie to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, zwłaszcza jeżeli chcemy ułożyć panele przykładowo w łazience. Dodatkowo panele winylowe mogą izolować dźwięk, odgłosy kroków, z pewnością jest to dobre rozwiązanie przykładowo w bloku, gdzie stropy mogą być czasem dość cienkie. Są to także rozwiązania antystatyczne, które powodują, że kurz nie będzie odkładał się na panelu, co będzie z pewnością bardzo ważne dla osób, które cierpią na różnego typu alergie.

Warto wybrać panele podłogowe z serii Quick-Step Largo, są to panele laminowane, które mogą imitować podłogi drewniane, przykładowo dąb w różnych odcieniach naturalnych. Są to panele bardzo wytrzymałe, mogą posłużyć nam przez wiele lat, z pewnością będą pasowały do podłogi drewnianej. Możemy przykładowo zastosować je w przedpokoju czy też w łazience, wszędzie tam, gdzie na podłodze może znaleźć się woda.