Ładowanie samochodów elektrycznych może spędzać sen z powiek ich użytkownikom.

Sytuacja, całkiem dobra w miastach lub na nowoczesnych, popularnych trasach diametralnie zmienia się w przypadku wjazdu w mniej rozwinięte regiony. Często jeździmy tam odwiedzając rodzinę lub po prostu się odciąć. Przysłowiowy wyjazd w Bieszczady, zwiedzanie zabytków oddalonych od dużych aglomeracji czy wędrówki po wielu terenach zielonych nie byłyby możliwe dla użytkowników samochodów elektrycznych i hybrydowych gdyby nie przenośne ładowarki. W miastach sytuacja ma się zgoła inaczej, właściciel samochodu jeżdżącego na baterie mogą liczyć na szereg udogodnień i wysoką dostępność stacji ładowania.

Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych w powszechnym użyciu właścicieli tych aut.

Co jednak robić w terenie i do czego służą przenośne ładowarki samochodów elektrycznych?

Przenośna ładowarka wraz z odpowiednimi przewodami i wyposażona we wtyczkę odpowiadającą modelowi samochodu jaki posiadamy jest w stanie pomóc w sytuacji kiedy w najbliższej okolicy nie ma stacji ładowania, a mamy dostęp do wtyczki siłowej np. pięcio-polowej o wartości 32 Amperów. Niektóre modele działają na zwykłych gniazdkach o mocy 230 Volt, czyli normalnym napięciu stosowanym najczęściej na terenie Polski. Całość ładowarki zajmuje powierzchnię niewiele większą niż smartphone, możliwe jest więc łatwe i ergonomiczne przewożenie ładowarki w bagażniku lub schowku. Idea produktów z tej serii to umożliwienie kierowcom samochodów elektrycznych lub hybrydowych naładowania baterii w miejscach, gdzie nie ma ładowarek stacjonarnych umożliwiających szybkie naładowanie akumulatorów. Przy zastosowaniu ładowarki przenośnej naładowanie baterii akumulatorów do poziomu około 80 procent zajmuje czas kilku godzin i umożliwia dalszą ekonomiczną i ekologiczną jazdę.

Na stronie ładowarki do samochodów elektrycznych wymieniono wszelkie zalety ładowarek przenośnych, ich techniczne parametry i udogodnienia takie jak długość kabla, odpowiedni poziom ochrony IP (chodzi o dopuszczalny poziom zapylenia i wilgotności).