Pierwsze, co robimy to szukamy części w intrenecie. Jeśli mamy tańszy samochód, bo ma już swoje lata za sobą to może się okazać, że wiele częściej jest droższych niż nasze auto.

Najlepiej będzie to widać na przykładzie automatycznych skrzyni biegów. Do starszych modeli można ją kupić za tysiąc pięćset złotych. W przypadku modelu nowszego, czyli takiego, który ma nawet więcej niż dziesięć lat cena takiej skrzyni to nawet cztery czy pięć tysięcy. Skąd się to bierze? Ta sama skrzynia montowana jest również w nowszych samochodach, które są warte dużo pieniędzy, dlatego części do nich również są drogie. Trzeba, zatem to wszystko sprawdzać zanim zakupimy taki samochód. Tym bardziej, że Polacy skrzynie biegów automatyczną zarządzają bardzo często. Nie wiedzą jak z niej korzystać. Myślą, że wciskanie gazu do podłogi to właśnie coś, co lubią skrzynie, ale szybko się przekonują, że jednak ta nie jest.


Zdarzają się również takie części, które są bardzo nietypowe.

Jeśli mamy jakiś samochód z lat osiemdziesiątych to znalezienie maski czy lusterka wcale nie jest łatwe. Zawsze najgorzej jest z częściami wnętrza i częściami blacharskimi. Skrzynie czy silnik albo przeguby to można dopasować z innych modeli. Często można nawet znaleźć europejskie odpowiedniki takich części. Co zrobić, jeśli nie możemy nic znaleźć? W takiej sytuacji trzeba się skontaktować z firmą, która takie części posiada, a jeśli nie posiada to je sprowadzi. Wtedy jesteśmy już przygotowani i wiemy, że oni zrobią wszystko, żeby nam pomóc w znalezieniu tego, co jest nam potrzebne. Skoro posiadamy amerykańskie samochody to trzeba wiedzieć jak szukać części do nich. Wtedy jesteśmy na wszystko przygotowani. Samochody amerykańskie są bardzo komfortowe i mimo wszystko wytrzymałe. Dotyczy to oczywiście amerykańskiego rynku gdzie jeździ się o wiele spokojniej, dlatego skrzynie i silniki wytrzymują bardzo duże przebiegi. U nas to wszystko niestety wygląda nieco gorzej, dlatego trzeba uważać przy eksploracji takiego samochodu.