Kobiety które wybierają sukienką, muszą wiedzieć że muszą się w niej czuć przede wszystkim komfortowo.

Wygoda jest bardzo ważna, bez znaczenia czy będzie to sukienka do pracy, czy też na wesele. Nie może krepować ruchów, często wybierana są materiały z dodatkami elastycznymi. Sukienka nie powinna zbytnio opinać biusty, ponieważ może utrudniać oddychanie. Z pewnością rolą sukienki powinno być także podkreślanie atutów i ukrywanie pewnych niedoskonałości. Każda kobieta powinna dobierać sukienkę do swojej sylwetki w taki sposób aby aby uwydatnić swoje mocne strony. Dlatego też ważny będzie wybór odpowiedniego dekoltu, które będzie pasował do biustu. Oczywiście bardzo ważna jest także długość sukienki, oficjalnie do biura wybierzemy raczej dłuższe sukienki, natomiast na wesele w lecie, można naturalnie założyć coś krótszego. Oczywiście do sukienki muszą być dobrane różnego rodzaju dodatki, z pewnością najważniejsze będą buty. Należy dobrać odpowiednio wysokość obcasów, ważny będzie oczywiście także kolor butów. Najczęściej kobiety wybierają czarne buty które pasują do większości kreacji. Trzeba także zwrócić uwagę na torebkę, trzeba będzie dobrać ją do torebki.

Do sukienki można dobrać wiele różnych dodatków takich jak broszki czy też paski. Pasek może ścisnąć sukienkę w talii, może podkreślić biust i biodra.

Każda kobieta musi dostosować sukienkę do swojego rodzaju sylwetki, nie zawsze jest to łatwe ponieważ sukienka, która nam się podoba nie zawsze będzie dobrze na nas leżała. Kiedy wybieramy się na wesele a nie mamy w co się ubrać trzeba dobrze poszukać. Nie warto wybierać pod wpływem chwili, trzeba sprawdzić oferty wielu różnych sklepów, dzięki czemu z pewnością odnajdziemy coś ciekawego. Jeżeli mamy trochę ciałka, znajdziemy wiele sklepów które oferują sukienki dla puszystych. Znajdziemy wiele sukienek plus size, oczywiście sukienki można także przerabiać, można je przykładowo skrócić czy też zwęzić, dlatego też nie zawsze musimy szukać sukienki która od razu będzie na nas dobrze leżała.