Firmy transportowe posiadają różnego rodzaju ciągniki siodłowe, samochody dostawcze, które pozwalają im obsługiwać różne trasy, różnego rodzaju towary.

Mogą być to przykładowo ciągniki siodłowe oraz naczepy przystosowane do przewozu płynów, materiałów sypkich, czy też po prostu naczepy z plandeką, w których przewozimy towar na paletach euro. Oczywiście dostępne są także różne specjalistyczne naczepy, przykładowo chłodnie, cysterny do przewozu materiałów niebezpiecznych czy też gazu.

Pojazdy ciężarowe dla floty transportowej

Czy wynajem ciągnika siodłowego jest opłacalny?

Warto zwrócić uwagę, iż niektóre ciągniki siodłowe posiadają także duże kabiny, które mają szerokie leżanki, są dobrze wyposażone, mogą zatem dobrze sprawdzić się w przypadku długich tras międzynarodowych. Będzie to z pewnością zapewnienie komfortu kierowcy, jest to istotne w przypadku, kiedy obsługuje się trasy na terenie całej Europy, wówczas można umożliwić kierowcy odpowiedni wypoczynek w czasie przerw. Wiele firm transportowych może niekiedy potrzebować dodatkowych pojazdów ze względu na większą ilość zleceń, czy też przykładowo na ze względu na zlecenie przewozu nietypowego materiału.

W tym przypadku zakupu nowego ciągnika siodłowego nie zawsze będzie on opłacalny, obecnie wiele firm korzysta z krótkoterminowego wynajmu, który będzie dotyczył okresu czasu, w którym zrealizowany będzie dany przewóz. Można zatem wynająć ciągnik siodłowy na tydzień lub też dwa tygodnie. Posiada to wiele zalet, ponieważ możemy wynajem wliczyć w koszty prowadzenia działalności, dodatkowo będzie to auto ubezpieczone, posiadające przegląd.

Z pewnością wynajem krótkoterminowy ciągników siodłowych może być także dobrym pomysłem, jeżeli nasze pojazdy znajdują się w serwisie, a serwis nie dostarczył nam odpowiedniej ilości pojazdów zastępczych. Jest to dość opłacalna opcja, jeżeli potrzebujemy dodatkowego ciągnika siodłowego tylko w krótkim okresie czasu, może to być także związane z sezonowością niektórych przewozów.