Decydując się na przedłużanie włosów za pomocą naturalnych lub syntetycznych pasm, musisz wziąć pod uwagę swoje potrzeby, a także spojrzeć na ich zalety i wady.

Włosy syntetyczne wykonane są ze sztucznych włókien, które starają się naśladować prawdziwe włosy. Ale często się zdarza, że po prostu nie wyglądają tak realistycznie, jak się tego oczekuje. Włosy syntetyczne można rozpoznać po ich nienaturalnym połysku. Dlatego wiele firm i osób używa specjalnych preparatów, aby go nieco zmniejszyć. Długotrwałość jest stosunkowo krótka w przypadku włókien syntetycznych i bardzo szybko będziesz musiał kupić nową treskę. Jeśli włosy syntetyczne, które wybierzesz nie są odporne na ciepło, nie będziesz w stanie zmienić swojego stylu poprzez zwijanie lub prostowanie pasm. Farbowanie zazwyczaj również nie jest możliwe, więc musisz pozostać przy zakupionym kolorze. Jednak istnieją syntetyczne nici. Są bardzo łatwe w utrzymaniu i jest to jeden z głównych powodów, dla których zaleca się je pacjentom w trakcie leczenia. Dbanie o perukę z ludzkich włosów może być po prostu zbyt kłopotliwe dla kogoś, kto jest chory i nie czuje się zbyt dobrze. Główną zaletą jest oczywiście niski koszt takich peruk i doczepek. Włosy syntetyczne są znacznie tańsze, co jest idealne dla osób o ograniczonym budżecie. Jeśli zależy Ci na bardzo naturalnym wyglądzie, prawdziwe ludzkie włosy to najlepsza opcja.

Możesz je stylizować, farbować i wybierać spośród różnych stylów. Ten rodzaj włosów wystarczy na długi czas i nie będziesz musiał martwić się ich wymianą.

Jedynymi wadami prawdziwych ludzkich włosów jest to, że wymagają one konserwacji i są droższe niż włosy syntetyczne – Cameron-hair.pl. Określ swoje potrzeby, a także budżet, a jeśli zdecydujesz się na włosy syntetyczne, przynajmniej upewnij się, że są one wysokiej jakości. Twoja decyzja powinna opierać się na tym, czy chcesz podkreślić swoje naturalne włosy, czy też chcesz zmienić styl. Większość peruk ma proste, faliste i kręcone tekstury pasm. Wybierz teksturę, która pasuje do Twojej twarzy i wygląda naturalnie. Jeśli kupisz perukę z ludzkimi włosami, możesz od czasu do czasu zmieniać styl fryzury.