Łowienie z maluchami może stworzyć wspaniałe, trwałe wspomnienia; jednak nie tak bardzo, jeśli wrócisz do domu z pustymi rękami.

Ten artykuł zawiera porady dotyczące wędkowania, które mogą pomóc każdemu członkowi rodziny w łowieniu dużego wędkarza. Czytaj dalej, aby uzyskać świetne porady, od czego zacząć!Kiedy łowisz, upewnij się, że używasz żywej przynęty zamiast sztucznej. To da Ci największą szansę na złapanie największej ilości ryb podczas Twojej podróży. Żywa przynęta nie tylko będzie wyglądać jak prawdziwa, ale będzie pachnieć realistycznie dla ryb w wodzie.Podczas samotnego łowienia uważaj, aby nie wejść do zbyt głębokiej wody. Jest to szczególnie ważne podczas łowienia w pobliżu dużych rzek, ponieważ nagły nurt może wciągnąć pod wodę i utopić nawet w dość płytkiej wodzie. Zazwyczaj lepiej jest łowić z przynajmniej jednym przyjacielem.Weź ze sobą aparat, aby zrobić zdjęcia każdej złowionej ryby, która jest godna pochwały, ale którą wolisz wrócić do wody. Pozwala to rybom żyć, a także pozwala pokazać wszystkim, co złowiłeś.Jeśli zamierzasz łowić na żywą przynętę, upewnij się, że przynęta nie jest zbyt długo trzymana na słońcu. Większość ryb woli przynętę, która jest chłodniejsza niż cieplejsza. Trzymaj przynętę w izolowanym pojemniku, aż będziesz gotowy do jej użycia.Każdy połów nie oznacza, że ??należy go zatrzymać. Jeśli wyładujesz mniejsze ryby lub obfitość większych ryb, powinieneś rozważyć wypuszczenie ich z powrotem do wody. Świetne wskazówki, które pomogą Ci łowić ryby

Pamiętaj, że wypuszczenie tych ryb z powrotem do wody pozwala im dalej rosnąć i zaludniać obszar większą liczbą ryb.Zrozum, że kiedy wyjdziesz do wody, wiatry będą silniejsze, a temperatura będzie niższa.

Dlatego jeśli łowisz, zawsze zabieraj ze sobą kurtkę, aby oprzeć się tym efektom. To postawi Cię w najwygodniejszej możliwej pozycji podczas podróży.Podczas łowienia z łodzi przestrzegaj wszystkich odpowiednich środków ostrożności. Noś kamizelkę ratunkową przez cały czas i upewnij się, że rozumiesz, jak ją prawidłowo nosić i używać. Zachowaj jak największą ostrożność. Ty lub ktoś z Tobą powinien być dokładnie zaznajomiony z bezpieczną obsługą Twojej łodzi.Rozważ wyruszenie na ryby podczas pełni księżyca. Pełnia księżyca ma wpływ na wodę i może zwiększyć aktywność ryb. Może się również okazać, że wieczorem na wodzie jest mniej ludzi, co oznacza, że ??masz większą szansę na zrobienie tak dużego połowu.Podczas łowienia bardzo ważne jest ograniczenie hałasu do minimum. Wierzcie lub nie, ale ryby są niezwykle wrażliwe na hałas. Jeśli siedzisz nad brzegiem jeziora lub łowiąc ryby w stawie, utrzymuj niski poziom głosu i nie miej obok radia, z którego gra muzyka lub gra w piłkę. Jeśli łowisz z łodzi, powstrzymaj się od uderzania w wnętrze łodzi i hałaśliwego wyrzucania kotwicy za burtę.Kluczem do sprowadzenia ryby jest podążanie za jej ruchem. Ryba przewróci się na bok, gdy jej skoki staną się mniej energiczne. Jest to kluczowa obserwacja, która dowodzi, że ryba jest zmęczona i gotowa do wciągnięcia. Nie ciągnij linki, dopóki nie zobaczysz, że ryba przewraca się na bok.Wyobraź sobie, że twoje dziecko lub wnuczek będzie wyglądało, gdy wyciągniesz z wody olbrzymią rybę. To jest coś, co pozostanie w twoich głowach na zawsze, a ponieważ jesteś świetnym rybakiem, możesz nawet odtworzyć wspomnienie.