Kanazawa jest jednym z najlepszych m iast do odwiedzenia w Japonii, ale trafia tu niewielu zagranicznych turystów. Wraz ze wzrostem popularności

Kioto, warto rozważyć odwiedzenie Kanazawy w celu uzyskania spokojniejszego miejsca, w którym można poznać dzielnice gejszy z zachowanymi drewnianymi budynkami. Jest tam jeden z najpiękniejszych ogrodów w kraju, wspaniały pałac i wiele muzeów sztuki do zwiedzania. Nikko to miasto świątynne w górach i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, leży kilka godzin na północ od Tokio i stanowi fajne miejsce na odpoczynek od miasta. Świątynie z cynobrowymi bramami i pokrytymi mchem kamiennymi latarniami są rozrzucone na zalesionym zboczu wzgórza. Główną atrakcją jest Sanktuarium Toshogu, oszałamiający kompleks z kilkunastoma bogato zdobionymi czerwono-złotymi budynkami wśród wielkich, starożytnych drzew cedrowych. Możesz odwiedzić Nikko jako jednodniową wycieczkę z Tokio, ale warto spędzić noc lub dwie, aby odkryć jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii, w tym szlaki turystyczne, jeziora, wodospady i gorące źródła. Obszar ten słynie z żywych jesiennych kolorów. Koya-san (góra Koya) jest jednym z ciekawszych miejsc w Japonii, w których można poznać tradycyjną stronę kraju. To zaciszne miasto świątynne znajduje się w porośniętych lasami górach Kansai i jest jednym z najlepszych miejsc, w których można posmakować życia mnicha, przebywając w shukubo lub świątyni.

Pobyt w świątyni w Koya-san jest fascynującym doświadczeniem i warty objazdu z Osaki lub Kioto. Tsumago to idealna na zdjęcia tradycyjna górska wioska w dolinie Kiso. Jest to jedno z najlepiej zachowanych miast pocztowych w Japonii i masz wrażenie, że cofnąłeś się w czasie na pozbawionych ruchu ulicach z pięknie odrestaurowanymi drewnianymi karczmami. W okresie Edo 300 lat temu Tsumago zatrzymał się na drodze Nakasendo między Kioto a Edo (obecnie Tokio). Możesz wędrować częścią tego szlaku do wioski Magome w około dwie godziny. Z pewnością wyjazd do japonii będzie wspominany przez długi czas. Nara była pierwszą stałą stolicą Japonii i jest pełna historycznych skarbów, w tym wielu obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z najlepszych japońskich atrakcji i stanowi satysfakcjonującą jednodniową wycieczkę z Kioto do świątyń i rezerwatu dzikiego jelenia w parku Nara.