Gdy konieczne jest wykończenie węża hydraulicznego odpowiednią końcówką, konieczne jest wykonanie jego zakuwania. To procedura, która wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Nie trzeba ich kupować. Teraz można zlecić zakuwanie węży hydraulicznych. Jak znaleźć dobrą firmę, która świadczy takie usługi?

Węże hydrauliczne to przewody hydrauliczne o bardzo szerokim zastosowaniu. Używane są one jako element hydrauliki siłowej, czyli różnych urządzeń i instalacji, w których dochodzi do przepływu czynników roboczych pod ciśnieniem.

Zakuwanie węży hydraulicznych – co to?

Aby podłączyć wąż hydrauliczny do konkretnych urządzeń czy instalacji, z którymi ma on współpracować, konieczne jest nałożenie na nim odpowiedniej końcówki. Do wyboru jest wiele typów końcówek gwintowanych i niegwintowanych, które dopasowuje się indywidualnie do przeznaczenia węża.

Takie końcówki nie mogą być jednak nałożone tak, jak na zwykłe węże. Jako że hydraulika siłowa pracuje pod wysokim ciśnieniem, końcówki muszą być odpowiednio zabezpieczone przed odpadaniem. W tym celu przeprowadza się zakuwanie węży hydraulicznych.

Pod tym pojęciem znajduje się procedura służąca do trwałego zamontowania końcówek na wężu hydraulicznym. Stosowane są wtedy narzędzia umożliwiające uzyskanie maksymalnej efektywności tej pracy. Dodatkowo prowadzi się także usługi dodatkowe, w tym między innymi czyszczenie zakucia, testy ciśnieniowe.

Kto wykonuje zakuwanie węży hydraulicznych?

Gdy konieczne jest zakuwanie węży hydraulicznych, w takim przypadku najlepiej wybrać firmę, która dysponuje odpowiednim zapleczem i posiada duże doświadczenie w realizacji tego typu usług.

Teraz znalezienie firm prowadzących zakuwanie węży hydraulicznych nie jest trudne, ponieważ ich adresy można znaleźć już teraz internecie. Praktycznie w każdej większej miejscowości można spotkać się ze specjalistami w tym zakresie.

Jeżeli potrzebne jest zakuwanie węży hydraulicznych pracownik firmy może także przyjechać na miejsce do klienta, aby tam wykonać usługę.