Kupując zabawki i prezenty dla dziecka, rozważ zabawki otwarte, którymi można się bawić w dowolny sposób, takie jak klocki, które promują zabawę z rówieśnikami, pomagają w rozwoju i nauce wielu umiejętności oraz pobudzają wyobraźnię, w porównaniu z zabawkami, które oferują tylko bezpośrednią zabawę w jeden sposób.

Wybierając zabawki dla dzieci, rodzice zwykle skupiają się na cenie, ale powinni również pamiętać o bezpieczeństwie zabawek i ich dopasowaniu do wieku malucha. Ale inna ważna i często pomijana uwaga dotyczy rodzaju zabawy, jaką może wywołać zabawka.

Korzyści z odpowiednich zabawek dla dzieci

Little dutch zabawki rozwijające wiele umiejętności

Jakość zabawy jest tym, co naprawdę się liczy i jest to najbardziej bezpośrednio skorelowane z tym, jak prosta lub złożona jest zabawka. Co zaskakujące, proste zabawki oferują dzieciom więcej możliwości zabawy niż złożone i skomplikowane zabawki elektroniczne. Proste, podstawowe zabawki, takie jak klocki, domki dla lalek, samochodziki i artykuły artystyczne, mają wiele zastosowań. Dzięki prostym zabawkom zabawa zależy od nastroju dziecka i kreatywnej interpretacji dostępnych przedmiotów. Złożona zabawka powoduje zabawę, która wymaga określonego zadania, aby zadziałała. Na przykład naciśnięcie przycisku na zabawce sprawi, że odtworzy piosenkę.

Taka zabawka może przez długi czas być ciekawa, ale ograniczy zabawę i kreatywność dziecka. Nauka wynikająca z zabawki dotyczy tylko przyczyny i skutku. Zamknięta, ukierunkowana na zabawkę zabawa nie pozwala na twórczą eksplorację ani używanie wyobraźni, a także ogranicza zdolność dziecka do rozwiązywania problemów. Proste zabawki o wielu zastosowaniach pozwalają dzieciom kierować wynikającą z tego zabawą. Przykładem mogą być zwykłe zestawy klocków, które można układać w dowolne obiekty, jakie dziecko wymyśli, mogą również służyć do innych celów i dzieci mogą używać ich według własnego uznania.

Do im większej liczby zabaw i czynności dziecko może użyć swojej zabawki, tym więcej się nauczy i wyniesie umiejętności potrzebnych na przyszłość. Little dutch zabawki prowadzą do swobodnej zabawy. Ten rodzaj zabawy może ewoluować z czasem, jednocześnie zachęcając dzieci do rozwiązywania problemów podczas odkrywania otaczającego świata. Otwarta zabawa z rówieśnikami zachęca do rozwoju społecznego i interakcji społecznych, a także rozwija umiejętności poznawcze.