Zróżnicowane i wysoce korozyjne środowisko, w którym występuje ekspozycja na sól morską, drogową, wysoką wilgotność, stwarzają potrzebę odpowiedniej ochrony przed korozją sprzętu, maszyn i komponentów wykonanych z metalu. Cynkowanie ogniowe jest uznawane na całym świecie za najbardziej efektywną i opłacalną metodę ochrony antykorozyjnej wyrobów stalowych.

Na czym polega ocynkowanie ogniowe?

Duża wanna pozwala na ocynkowanie ogniowe przedmiotów małych i średnich, jak śruby, elementy łączne czy komponenty, jak i dużych obiektów, do 4 ton wagi. Może pomieścić szeroką gamę produktów stalowych, w tym stal konstrukcyjną, pręty zbrojeniowe, bramy, ogrodzenia, przyczepy, zbiorniki i inne. Cynkowanie ogniowe to doskonały sposób zachowania i maksymalizacji ochrony stali. Cynkowanie ogniowe zapewnia zarówno ochronę barierową, jak i katodową na całej powierzchni stali z mocnym, trwałym, odpornym na ścieranie wykończeniem, które będzie nadal chronić przed korozją nawet w przypadku zarysowania lub wyżłobienia.

Cynkowanie ogniowe przewyższa wszelkie inne metody ochrony przed korozją. Jest to rodzaj wykończenia praktycznie bezobsługowy przez cały okres użytkowania stali i zapewnia ogromne oszczędności w kosztach napraw, konserwacji i wymiany sprzętu i maszyn. Kluczową różnicą między ocynkowaniem a ocynkowaniem ogniowym jest to, że większość materiałów ocynkowanych ma gładkie i ostre wykończenie, podczas gdy konstrukcje ocynkowane ogniowo mają szorstkie wykończenie.

Ocynkowanie to proces zapobiegający korozji powierzchni metalowych. Po zakończeniu cynkowania mówimy, że powierzchnia jest ocynkowana, jeśli odbywa się to w zwykły sposób. Jeśli jednak stosuje się metodę cynkowania ogniowego, czyli zanurzenie przedmiotu w stopionym cynku, nazywamy to powierzchnią ocynkowaną ogniowo. Szczegóły tej metody cynkowania znajdziemy na stronie https://www.ocynkownia-ogniowa.pl/duza-wanna/. Powierzchnia ocynkowana to powierzchnia metalowa, która ma nałożoną warstwę cynku w celu ochrony przed korozją. Ocynkowanie jest wykonywane na powierzchniach stalowych lub żelaznych.