Niezależnie od tego, czy szukasz nieruchomości komercyjnych, nieruchomości inwestycyjnych, nieruchomości hurtowych, czy po prostu miejsca, w którym możesz powiesić kapelusz i zadzwonić do domu, upewnij się, że nie zainwestujesz ani grosza na rynku nieruchomości, dopóki nie przeczytasz tego artykułu.

Dowiedz się, jak zostać kupcem nieruchomości, zanim odłożysz pieniądze.Kupując dom, zawsze powinieneś mieć ludzi w swoim kącie. Najpierw zdobądź swojego agenta sprzedającego. Również wtedy, gdy robisz takie rzeczy, jak sprawdzenie domu lub wycena, zatrudnij również własnych ludzi.Rozważając zakup konkretnego domu, warto zwrócić uwagę na najbliższe sąsiedztwo. Jeśli kupisz dom, będą twoimi sąsiadami. Przyjrzenie się, kim mogą być ci ludzie, jest dobrym pomysłem przy podejmowaniu decyzji, gdzie zamierzasz mieszkać przez kilka następnych dekad swojego życia.Kupując, pamiętaj, aby zatrudnić własnego pośrednika w handlu nieruchomościami i inspektora. Często kuszące jest skorzystanie z pomocy wynajętej przez sprzedawcę, aby zaoszczędzić złotówkę, ale może to kosztować więcej na dłuższą metę. Agent i inspektor sprzedawcy dbają o jego najlepszy interes, a ty potrzebujesz kogoś, kto troszczy się tylko o ciebie.Postaraj się uzyskać listę kontrolną od swojego Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Wielu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami będzie mieć listę kontrolną, która obejmie każdy aspekt zakupu domu; od znalezienia odpowiedniego domu, który mieści się w Twoim budżecie, po sfinalizowanie kredytu hipotecznego. Użyj tej listy kontrolnej jako przewodnika, aby upewnić się, że zadbasz o wszystko, co musisz zrobić.Kiedy planujesz datę zamknięcia zakupu nowego domu, upewnij się, że jest wystarczająco późno w miesiącu, aby można było włączyć proporcjonalną spłatę kredytu hipotecznego za ten miesiąc do kosztów zamknięcia. Oznacza to, że będziesz mieć więcej niż 45 dni od zamknięcia przed terminem pierwszej płatności.Zanim zaczniesz poważnie szukać nowego domu, ważne jest, aby wiedzieć, ile pieniędzy masz w budżecie na tę inwestycję. Dowiedz się wszystkiego o kupowaniu domu tutaj

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, jaki rodzaj domu możesz kupić, jest uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego.

Wykonując ten krok, wiesz, jakie rodzaje domów mieszczą się w Twoim budżecie, i możesz szybko się poruszać, gdy znajdziesz dom, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i pragnieniom.Kiedy wyruszasz na poszukiwanie domu na rynku nieruchomości, nigdy nie zadowalaj się domem, który nie jest dla Ciebie idealny. Zakup domu to tak poważna decyzja, mająca tak długofalowy wpływ na Twój styl życia i finanse, że należy unikać kompromisów. Jeśli zadowolisz się domem, w którym nie jesteś szczęśliwy, będziesz nieszczęśliwy przez długi, długi czas.Jeśli kupujesz domy, skorzystaj z narzędzi online, aby zorientować się w cenach. Istnieje wiele witryn internetowych, które mogą bezpłatnie poinformować o ostatniej oszacowanej wartości określonej nieruchomości na podstawie dokumentacji podatkowej. Dzięki temu dowiesz się, czy dostaniesz umowę, czy zamiast tego zostaniesz oszukany.Uzyskaj plan ochrony domu, zanim zamkniesz swoją nieruchomość. Zwłaszcza jeśli rezydencja jest nieco starsza, ten plan pomoże w przypadku awarii klimatyzatora, kuchenki, piekarnika lub podgrzewacza wody. Zwykle trwa rok i obejmuje większość rodzajów awarii mechanicznych.Niektórzy twierdzą, że każdy dom może stać się domem, ale jest to prawdopodobnie bezpieczny zakład, że wycofaliby to stwierdzenie, gdyby zobaczyli wszystkie złe interesy, które ludzie robią dzisiaj. Upewnij się, że Twoja nieruchomość jest solidną inwestycją na całe życie, korzystając ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby podjąć najlepszą decyzję.