Obecnie w edukacji małych dzieci nie zaleca się korzystania z programów nauczania wykorzystujących arkusze robocze, fiszki lub zabawki, które mogą być używane tylko w jeden sposób i które oferują materiały, które nie pozwalają dzieciom dokonywać wyborów i rozwiązywać problemy.

Zamiast tego szukaj zabawek i przedmiotów, którymi można się bawić na wiele różnych sposobów, takich jak klocki, ubrania do przebierania się, pudełka i artykuły artystyczne.

Czego trzeba szukać w dobrym przedszkolu

Prywatne przedszkole Pniewy to odpowiedni początek edukacji dziecka

Ta sama idea otwartej zabawy odnosi się do projektów artystycznych. Trzeba przyjrzeć się pracom dzieci wiszącym w klasie, powinny one być oparte na procesie twórczym, a nie na gotowym wzorze. Jeśli każdy rysunek czy inna forma prac wygląda tak samo, oznacza to, że dzieci nie miały możliwości odkrywania materiałów artystycznych w bardziej kreatywny sposób i wymyślać sposobów ich użycia. Dzieci potrzebują czasu na rozwiązywanie problemów, zmaganie się z nowymi pomysłami i obserwowanie otaczającego je świata.

W przedszkolu trzeba poszukać wysokiej jakości programów nauczania, w których dzieci mogą popełniać błędy i poświęcać czas na rozwiązywanie problemów. Powinny mieć również czas na zmianę własnego ubrania i założenie butów, a wychowawca nie powinien ich popędzać czy ubierać. Zapewnienie dzieciom czasu i przestrzeni, których potrzebują, aby samodzielnie rozwiązywać problemy, jest kluczowe, ponieważ rozwijają w ten sposób umiejętności rozwiązywania problemów i zyskują wiarę we własne umiejętności. Jest to kluczowe przez całą edukację szkolną.

Wiedza na temat tego, czego szukać w przedszkolu, jest ważna zarówno dla rodziców dzieci, jak i dla wychowawców. Nie ma wątpliwości, że opieka nad dziećmi w przedszkolach prywatnych może być dość droga. Przedszkole finansowane ze środków publicznych może zaoszczędzić rodzicom pieniądze, ale nie zawsze program nauczania będzie odpowiednio dostosowany do potrzeb dziecka. Z pewnością przedszkole pniewy to placówka przyjazna dzieciom, gdzie mogą się one wspólnie z rówieśnikami bawić, uczyć i poznawać świat.