Jeśli jesteś jak wiele osób, masz pytania dotyczące prawidłowej opieki stomatologicznej bez odpowiedzi.

Poza koniecznością codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, co jeszcze możesz zrobić, aby cieszyć się zdrowym i atrakcyjnym uśmiechem? Zacznij od przeczytania poniższego artykułu. Znajdziesz wybór przydatnych spostrzeżeń i pomysłów wraz z odpowiedziami na wiele pytań.Jeśli potrzebujesz drinka w ciągu dnia, nie wybieraj sody. Napoje bogate w cukier mogą powodować próchnicę i przebarwienia, chyba że od razu umyjesz zęby. To nie tylko poprawi Twoje zdrowie, ale także pomoże Ci zachować oszałamiający uśmiech.Zdobądź ocet jabłkowy. Płukać gardło rano przed szczotkowaniem. Pomaga usunąć plamy z zębów. Pomaga to naturalnie je wybielić. Zabijanie bakterii to kolejna zaleta tego domowego, naturalnego środka. Pamiętaj tylko, aby zrobić to przed szczotkowaniem, ale nie zamiast szczotkowania.Sprawdzaj szczoteczkę kilka razy w miesiącu. Poszukaj oznak, że być może będziesz musiał kupić nowy. Włosie jest często pierwszą wskazówką. Jeśli widzisz, że się strzępią, wyjdź i kup coś innego. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno się wytrzymać dłużej niż cztery miesiące bez kolejnego pędzla.Nici dentystyczne są niezbędne do prawidłowej pielęgnacji zębów. Zobaczysz dużą różnicę, gdy będziesz prawidłowo nitkować. Ostrożnie włóż długość nici między zęby. Przesuń nić dentystyczną do przodu i do tyłu. Unikaj nitkowania pod dziąsłami. Chcesz mieć pewność, że tył zęba oraz każda strona są dokładnie oczyszczone.Wzmocnij istniejące szkliwo za pomocą jedzenia, które spożywasz. Pomagają w tym niektóre witaminy, a w szczególności wapń mineralny. Pokarmy, które są dobre, aby to osiągnąć, obejmują orzechy, mięso i produkty mleczne. Unikaj słodkich pokarmów, napojów bezalkoholowych i słodzonych herbat, ponieważ powodują one natychmiastowe uszkodzenie szkliwa.Pamiętaj o oczyszczeniu języka. Możesz regularnie myć zęby, ale czy pamiętasz również o utrzymaniu czystości języka? Czyszczenie języka jest ważne, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twój oddech pachniał czysto i świeżo. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Pamiętaj, aby regularnie drapać lub przynajmniej szczotkować język.Jeśli nie masz pewności, którego dentystę odwiedzić, porozmawiaj ze znajomymi.

Są szanse, że jeśli członek rodziny lub przyjaciel miał dobre doświadczenia z dentystą, ty też. Możesz również porozmawiać z lekarzem lub sprawdzić online, aby znaleźć odpowiednie możliwości.Kostki do nici dentystycznej są świetnym narzędziem, jeśli masz problemy z nitkowaniem. Używanie nici do nici dentystycznej jest świetną alternatywą dla standardowej nici dentystycznej. Włóż trochę do torebki lub kieszeni, aby móc nitkować w dowolnym momencie. Używanie kilofów znacznie ułatwia niektórym osobom nitkowanie zębów. Wykałaczki do nici są również łatwiejsze w obsłudze dla małych dzieci niż zwykła nić dentystyczna.Kiedy nie masz czasu na szczotkowanie, rozważ zamiast tego żucie kawałka gumy bez cukru. Unikaj aspartamu, ponieważ badania wykazały, że może on mieć przerażające skutki uboczne z punktu widzenia zdrowia. Zamiast tego znajdź dziąsła, które zawierają ksylitol, takie jak guma Pur, aby mieć zdrowy sposób na czyszczenie zębów po posiłkach.Umyj język. Twój język wymaga uwagi, podobnie jak zęby i dziąsła. Używaj szczoteczki do zębów i myj język, tak jak myjesz zęby. Jest to dobre nie tylko dla zdrowia zębów, ale może również pomóc w przypadku nieświeżego oddechu, którego możesz doświadczać.Jeśli masz małe dziecko, rozważ poproszenie dentysty o leczenie fluorem podczas jego sześciomiesięcznych wizyt dentystycznych. Zabiegi fluorkowe zapewniają dłuższą ochronę każdego zęba, a ochrona ta trwa znacznie dłużej niż tradycyjna pasta do zębów. Może to pomóc w zapobieganiu próchnicy i utrzymaniu zdrowych zębów dziecka.Szczotkuj zęby po każdym posiłku. Dla wielu osób może się to wydawać przykrym obowiązkiem, ale naprawdę pomoże w utrzymaniu optymalnego zdrowia zębów. Jeśli nie jesteś w stanie umyć zębów po posiłku, przeżuj gumę bez cukru. Guma usunie część resztek jedzenia i aktywuje ślinę, aby ograniczyć tworzenie się bakterii.Im więcej wiesz o opiece dentystycznej, tym łatwiej będzie ci włączyć pozytywne nowe nawyki do swojego obecnego schematu. Co masz do stracenia, zaniedbując usta? Właściwie całkiem sporo – tkanka dziąseł, wytrzymałość kości i zęby. Co możesz zyskać, korzystając z tych wskazówek? Wypróbuj świeży oddech, poprawę zdrowia jamy ustnej i bielszy, jaśniejszy uśmiech.