W dramatycznym romansie „After We Collided”, będącym kontynuacją „After”, dowiadujemy się, jak sprawy dalej potoczą się w związku miłosnym Tessy z Hardinem.

Filmowa adaptacja pierwszej książki z bestsellerowej serii „After” autorstwa Anny Todd przyciągnęła do kin miliony widzów na całym świecie, ale historia łobuza Hardina i słodkiej Tessy trwa nadal. Tessa będzie jednak musiała zdecydować, czy jej związek z Hardinem może się udać, czy może powinna wybrać Trevora. Po burzliwym początku znajomości Tessa (Josephine Langford) i Hardin (Hero Fiennes-Tiffin) próbują doprowadzić swój związek na właściwą ścieżkę. Ale kiedy Tessa poznaje prawdę o początkach ich związku i przeszłości Hardina, nie zamierza dłużej znosić takiej sytuacji. Gorący romans pary nastolatków

Jednak po tym, jak Hardin zranił Tessę w części pierwszej, para nie rozmawia ze sobą od miesiąca, a Tessa ignoruje wszystkie wiadomości Hardina.

Dziewczyna rozpoczyna staż w wydawnictwie Vance Publishing, gdzie poznaje czarującego, zabawnego i odpowiedzialnego Trevora (Dylan Sprouse), który wydaje się być ucieleśnieniem idealnego partnera dla młodej, zdradzonej dziewczyny. Jednak Tessa nadal kocha Hardina, swojego pierwszego chłopaka, który zdaje sobie sprawę z tego, że popełnił błąd i nie chce się poddać bez walki. Musiałby się zmienić, aby walczyć o swoją miłość, ale nie jest to takie proste. Jednak drogi młodych kochanków znów się krzyżują na imprezie, a Hardin nie zamierza rezygnować ze związku z ukochaną, a tym bardziej pozwolić, by Trevor mu ją odebrał. Tessa chciałaby wybaczyć Hardinowi, ale wciąż pojawiają się sytuacje, które wzbudzają jej podejrzenia. Fabuła skupia się na skomplikowanej relacji Tessy i Hardina, jak również na ich znajomościach ze szkoły i pracy. Chociaż można film After We Collided określić jako dramat, romans, a nawet film erotyczny, nie brakuje w nim również elementów i scen humorystycznych i zabawnych. W końcu następuje jednak ponowne połączenie młodych kochanków, co rozpoczyna nowy cykl kłótni, nieporozumień i gorących pojednań, które z zapartym tchem obserwują fani na całym świecie. Seria będzie również kontynuowana, a spodziewać się możemy jeszcze dwóch filmów, które zamykają czteroczęściową serię książek.