Obecnie tokarki mogą być sterowane przez programy komputerowe.

Toczenie CNC pozwala na uzyskanie podzespołów bardzo wytrzymałych, które sprawdzą się w warunkach nietypowych. Oczywiście technika ta pozwala na uzyskanie dużej dokładności oraz powtarzalności w produkcji kolejnych elementów.

Nowoczesne tokarki sterowane komputerowo

Usługi tokarskie z wykorzystaniem obrabiarek CNC

Maszyny i urządzenia, które pracują w warunkach niesprzyjających, wysokiej temperaturze, czy też w których wykorzystywane jest wysokie ciśnienie, potrzebują odpowiednich podzespołów, które będą odporne i wytrzymałe na dane warunki. Oczywiście należy zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju łącza, które niekiedy mogą być słabym ogniwem w całym urządzeniu. Może zdarzyć się, że różnego rodzaju złączki, przykładowo w układzie hydraulicznym, nie spełniają oczekiwań, dochodzi do nieszczelności. W tym przypadku można wykonać elementy z bardziej trwałych, odpornych materiałów, w tym przypadku można wykorzystać obrabiarkę CNC, która wykona element z materiału, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Przy pomocy tokarki CNC możemy obrabiać różnorodny materiał, taki jak stal nierdzewna. Jest to materiał, który stosowany jest szeroko w przemyśle, wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały odporne. Należy zwrócić uwagę, iż jest to szczególny rodzaj stali, gdzie należy zwrócić uwagę na chłodziwo, które będzie dostarczane bezpośrednio do strefy, w której nóż dotyka elementów. Dodatkowo oczywiście możemy toczyć także aluminium, w przypadku tego rodzaju materiału należy zwrócić uwagę na nóż, który powinien posiadać odpowiednie właściwości, ze względu na możliwość uszkodzenia materiału.

Firmy prowadzące usługi tokarskie wiedzą także, jak dostosować prędkość obrotową w zależności od materiału czy też kształtu danego przedmiotu. Należy zwracać uwagę na chłodzenie, twardość noża, dostosowywać warunki do danego materiału. Dzięki temu będzie można uzyskać produkty wysokiej jakości, które będą odpowiadały rozmiarom podanym przez program sterujący.