Jak się wydaje, niemal wszystkie kobiety w różnym wieku farbują włosy, aby dodać pasemka, całkowicie zmienić swój naturalny kolor lub ukryć siwe włosy.

Bez względu na to, czy decydujesz się na subtelne podkreślenie koloru, czy też na całkowitą zmianę, farbowanie włosów może być wspaniałą metamorfozą lub totalną katastrofą. Jednak większość kobiet martwi się, czy lepiej farbować włosy w domu, czy w salonie i pozwolić profesjonalistom wykonać koloryzację. Jak być może już doświadczyłeś, farbowanie włosów może być dość nieuporządkowanym procesem, ponieważ jedno małe rozlanie farby może spowodować katastrofę w łazience. Więc nie martwienie się o sprzątanie może okazać się bardzo dobrą rzeczą, jeśli farbujesz włosy w salonie fryzjerskim.

Jest także kwestia doświadczenia i umiejętności, ponieważ profesjonalny stylista ma tę zaletę, że zna tajniki dobrego farbowania włosów ze względu na szkolenia i wykształcenie oraz codzienne doświadczenie.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz dodać pasemka lub refleksy bez zniszczenia włosów lub nierównego nakładania farby. Bez względu na to, jak ciemne są twoje włosy, jeśli chcesz je znacznie rozjaśnić, zastanów się dwa razy, zanim zrobisz to sam. Wszystkie ciemne włosy zawierają co najmniej trochę czerwonego pigmentu, co może stać się zbyt widoczne w procesie rozjaśniania, jeśli nie wiesz, jak to zrobić poprawnie. Trudno jest również rozjaśnić ciemne włosy w jednym kroku. Rozjaśnianie ciemnych włosów jest procesem dwuetapowym: po pierwsze, usuwając istniejący kolor z włosów, a po drugie, tonując lub dodając pożądany odcień. Dwa oddzielne procesy są dość trudne do samodzielnego wykonania, dlatego twoje szanse są znacznie większe dzięki doświadczonemu fryzjerowi. Wiele kobiet decyduje się na odcienie rudego farby można kupić w wielu drogeriach. Jeśli chcesz przyciemnić kolor, teoretycznie nie powinno to być trudnym procesem, ponieważ jaśniejsze włosy łatwo nabierają ciemniejszego odcienia. Czasem trudno jednak osiągnąć pożądany efekt przypominający naturalny odcień.