Do najczęściej stosowanych metod depilacji należą obecnie golenie, krem do depilacji, wosk, pasta cukrowa, IPL i zabiegi laserowe.

Istnieją jednak inne, mniej popularne i rzadziej wybierane metody, jak elektroliza czy depilatory elektroniczne, ponieważ powodują duży dyskomfort. Pasta cukrowa to metoda jest mniej bolesna niż woskowanie i jest delikatniejsza dla skóry, jednak obie te metody wymagają, aby włoski odrosły na przynajmniej pól centymetra. Nie są to jednak skuteczne czy długotrwałe metody, a jeśli oczekujesz od zabiegu skuteczności i efektywności, warto wybrać metodę IPL, elektrolizę czy depilację laserową. Depilacja często uszkadza skórę i chcesz tego uniknąć. Dlatego dobrze jest ukoić i pielęgnować skórę przed i po depilacji. Zanim zaczniesz usuwać włosy, umyj skórę dobrym mydłem antybakteryjnym, które oczyszcza i zmiękcza skórę. Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosów

Jeśli golisz włosy na ciele, dobrze jest zacząć od gorącej kąpieli lub prysznica.

To zmiękcza włosy i skórę oraz ułatwia ścinanie włosów. Jednak nawet w przypadku stosowania innych metod usuwania owłosienia, takich jak krem do depilacji lub wosk, ważne jest, aby przed rozpoczęciem czyszczenia oczyścić skórę z bakterii. Po zakończeniu usuwania włosków twoja skóra naprawdę skorzysta na troskliwej pielęgnacji. Nawilżaj skórę dobrym balsamem do ciała lub jeszcze lepiej specjalną odżywką przeznaczoną do stosowania po goleniu. Po wielu zabiegach depilacji laserowej będziesz miała mniej włosków na ciele, lub w niektórych przypadkach nawet całkowicie pozbawioną owłosienia skórę na wiele lat. Można w ten sposób usuwać niechciane włoski na całym ciele, a nawet na dolnej części twarzy. Jednak depilacja laserowa Poznań najlepiej sprawdza się na ciemnych włosach, a za pomocą lasera zazwyczaj nie można usunąć rudych, bardzo jasnych i siwych włosów. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, zabieg trzeba regularnie powtarzać przez określony czas. Depilacja laserowa działa poprzez zamianę energii świetlnej na energię cieplną, która spala i niszczy mieszek włosowy. Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne, ponieważ laser nie niszczy nic oprócz samego mieszka włosowego.