Strefa klimatyczna, w której leży Polska, charakteryzuje się występowaniem jesieni i zimy – okresu w roku, kiedy światła słonecznego jest mniej, a rośliny obumierają lub znacznie spowalniają swój wzrost z powodu niesprzyjających warunków.

Uprawa roślin, w tym marihuany, we wnętrzach, pozwala kontrolować warunki. Dzięki temu miesiące jesienno-zimowe również mogą być czasem, w którym konopie nadal się rozwijają. Można zatem powiedzieć, że jeśli chcemy, aby nasza uprawa trwała cały rok i była jak najbardziej efektywna, niezbędne jest jej doświetlanie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów lamp. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak każde dodatkowe źródło światła pobudzi wzrost roślin. Warto jednak wybrać je rozsądnie, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Istnieje szereg pytań, które należy sobie zadać przed wyborem lampy do hodowli marihuany.
Czy warto kupić lampę do marihuany?

Co wziąć pod uwagę wybierając lampę do marihuany?

Istnieje kilka podstawowych rodzajów oświetlenia, które mogą być ogromnym wsparciem w uprawie konopi indyjskich. Wybierając którąś z metod warto dowiedzieć się, która z nich będzie najlepiej spełniać nasze oczekiwania. Jednym z najpopularniejszych sposobów doświetlania są świetlówki. Popularne lampy oraz oprawki do nich można kupić niemal wszędzie za niewielkie pieniądze. Tego typu żarówki emitują ciepło, dlatego też mogą utrudniać utrzymywanie odpowiednich warunków w hodowli. Co więcej, oświetlają jedynie niewielkie powierzchnie. Inną metodą mogą być panele LED, które emitują znacznie więcej światła rozpraszającego się na szerszej powierzchni. Pobierają niewiele prądu oraz emitują niewiele ciepła, dzięki czemu nie będą wpływać na temperaturę hodowli. Istotnym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na wybór oświetlenia, jest także to, w jakiej fazie rozwoju chcemy wspomagać rośliny. Inne lampy zastosujemy do ukorzeniania marihuany, a inne podczas kwitnienia.
To nie wszystkie istotne kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas wyposażania uprawy. Dowiedz się więcej na temat tego, jaka powinna być dobra lampa do marihuany.