Veeam Availability Suite to rozwiązanie służące do zarządzania danymi w chmurze, które jest stosowane przez wiele przedsiębiorstw. Jest to bardzo wygodny sposób zarządzania firmą, który pozwala w przejrzysty sposób przeanalizować duże ilości danych, zarządzać nimi i podejmować istotne decyzje. W tym artykule zajmiemy się tematyką różnych wersji tego produktu i porównamy je do siebie, aby ocenić, dla jakich użytkowników są one najlepsze. Jesteśmy przekonani, że w ofercie marki Veeam każdy z klientów odnajdzie odpowiednie rozwiązanie, z którego z chęcią będzie korzystał w swoim przedsiębiorstwie. Wszystkich przedstawicieli firm najróżniejszej wielkości zapraszamy do zapoznania się z tym tekstem – być może rozwiązania Veeam okażą się idealną odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Dlaczego właśnie Veeam?

Veeam to szwajcarska marka zajmująca się tworzeniem rozwiązań służących do zapewniania nieprzerwanego dostępu do danych, a także zapobiegania ich utracie. Rozwiązania oferowane przez Veeam są doceniane przez wielu użytkowników na całym świecie, dzięki wysokiej jakości wykonania, niezawodności oraz funkcjonalności. Produkty te znajdą zastosowanie zarówno w większych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach, a dzięki swojej skalowalności będą mogły rozwijać się wraz z przedsiębiorstwem. Gorąco polecamy rozwiązania marki Veeam wszystkim klientom, także tym najbardziej wymagającym!

W dalszej części artykułu postaramy się krótko opisać oraz porównać dostępne wersje Veeam Availability Suite. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi opcjami!

Veeam Availability Suite Standard

Ta wersja produktu od Veeam gwarantuje zaawansowany poziom ochrony aplikacji oraz danych w dowolnej chmurze, dzięki wielu  ulepszeniom jakie zostały wprowadzone przez producenta w najnowszej wersji tego produktu. Najistotniejsze zalety tego rozwiązania to możliwość przetestowania zmian przed wdrożeniem, gwarancja możliwości odzyskania każdego pliku, serwera wirtualnego bądź aplikacji, szybkie i wygodne odzyskiwanie, a także możliwość zarządzania wszystkimi obciążeniami (fizycznymi, wirtualnymi lub opartymi na chmurze) przy użyciu jednej konsoli, czyli Veeam ONE. Ogromną zaletą Veeam Availability Suite Standard jest współpraca z wieloma popularnymi narzędziami służącymi do odzyskiwania danych (na przykład Active Directory, Instant VM Recovery, Azure i Azure Stack, Veeam Explorer dla Oracle, Veeam Direct Restore do AWS, Veeam Explorer dla Microsoft Exchange, a także SharePoint i SQL Server).

Veeam Availability Suite Enterprise

Veeam Availability Suite Enterprise to rozwiązanie, które łączy w sobie czołowe funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania oraz replikacji rozwiązań Veeam Backup & Replication, z zaawansowanymi funkcjami monitorowania, raportowania i planowania wydajności Veeam ONE. Wersja Enterprise posiada kilka dodatkowych funkcjonalności, w które nie jest wyposażony pakiet Standard. Są to narzędzia Veeam Explorer dla Microsoft i Oracle, rozwiązania Veeam Data Labs, które umożliwiają dostęp do środowiska testowego, pozwalają także na weryfikację i przywracanie etapowe, a także Scale-out Backup Repository, wraz z funkcją Veeam Cloud Tier. Pakiet ten posiada również dedykowany portal odzyskiwania plików i maszyn wirtualnych dla operatorów działu wsparcia, a także dostęp do portalu odzyskiwania baz danych dla administratorów baz danych Microsoft SQL.  Jest to kompleksowy pakiet, który z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach i jest dostępny w wielu opcjach licencyjnych – może być on na bieżąco licencjonowany przez całkowitą liczbę gniazd procesora na hostach, na których przechowywane są archiwizowane i / lub replikowane maszyny wirtualne. Hosty docelowe stosowane do realizowania zadań replikacji i migracji nie muszą być licencjonowane.

Veeam Availability Suite Enterprise Plus

Jest to najbardziej kompleksowy pakiet spośród dostępnych rozwiązań Veeam Availability Suite. Jego zastosowanie znacząco ułatwia pracę firmy i umożliwia usprawnienie działania oraz zagwarantowanie niezawodności. W ramach tego pakietu klient otrzymuje dostęp do dodatkowych funkcjonalności, między innymi delegowania odzyskiwania, kontroli dostępu na podstawie ról, a także specjalnego portalu przywracania plików przeznaczonego dla właścicieli aplikacji. Użytkownicy pakietu Enterprise Plus mogą korzystać także z wbudowanej akceleracji sieci WAN oraz tworzenia kopii zapasowych z migawek pamięci masowej. Dostępne są także wtyczki Veeam Plug-ins dla Oracle i SAP HANA. W najnowszej wersji tego rozwiązania wprowadzono dodatkowe udogodnienia, takie jak mobilność w chmurze, wiele zaawansowanych funkcji do zarządzania danymi, integrację Object Storage Integration, a także wsparcie dla różnorodnych aplikacji korporacyjnych.

Którą wersję Veeam Availability Suite wybrać?

Wybór odpowiedniego rozwiązania Veeam Availability Suite zależy przede wszystkim od tego, jaka jest charakterystyka przedsiębiorstwa i jego najistotniejsze potrzeby. To właśnie od tych czynników zależy, który pakiet najlepiej sprawdzi się w danej firmie. Z pewnością pakiet standard jest opcją najbardziej podstawową, dlatego jest on przeznaczony głównie dla mniejszych przedsiębiorstw, natomiast średnie i większe firmy chętniej zdecydują się na licencję w wersji Enterprise lub Enterprise Plus. Marka Veeam zapewnia elastyczność wyboru pomiędzy licencjami wiecznymi i instancyjnymi dla wszystkich trzech dostępnych wersji. Z pewnością każdy z zainteresowanych klientów odnajdzie dla siebie idealne produkty w ofercie firmy Veeam!

Gdzie zakupić rozwiązania Veeam?

Jeżeli chcą Państwo zaopatrzyć się w opisane w powyższym artykule rozwiązania, zachęcamy do skorzystania z usług autoryzowanego dystrybutora, jakim jest thomas it. W naszym katalogu produktów znaleźć można wiele różnych wersji Veeam Availability Suite. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z wyborem rozwiązania dla firmy – zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy z chęcią doradzą każdemu z klientów, jaką opcję wybrać, aby maksymalnie wykorzystać możliwości sieci firmowej.

Kontakt mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 32 444 94 30