Amazon od 2021 roku prowadzi swoją stronę całkowicie w języku polskim, dzięki czemu Polacy mają dostęp do wielu artykułów z całego świata. Amazon jest platformą, którą oferuje swoje produkty w wielu krajach, możemy zakupić towary wystawiany także na platformach w innych krajach. Dzięki temu mamy dostęp do bardzo wielu towarów, których zakup do tej pory mógł sprawiać nam problem. Należy jedynie brać pod uwagę koszty przesyłki. W Polsce użytkownicy Amazon Prime mogli wykupić pakiet całoroczny za 49 zł, który umożliwia darmowe wysyłki niezależnie od ceny towaru.

Amazon to wygodne zakupy w korzystnych cenach

Amazon początkowo sprzedawał książki, obecnie często kupujemy na Amazonie elektronikę, produkty codziennego użytku. Amazon to bardzo wiele działów, które oferują ciekawe produkty, które możemy często zakupić taniej niż w innych sklepach. Zakupy na Amazonie są bardzo łatwe, obecnie możemy dokonywać płatności za pomocą systemu Przelewy24 lub też przy użyciu kodu BLIK. Oczywiście zapłacimy także kartą Visa czy MasterCard. Dostawy z Amazon realizują Poczta Polska, InPost oraz DHL, dzięki czemu możemy wybrać punkt odbioru, który będzie znajdował się blisko naszego miejsca zamieszkania. Osoby, które nie posiadają Amazon Prime, mogą uzyskać darmową wysyłkę w przypadku zakupów za minimum 100 zł.

Amazon to także szansa dla polskich sprzedawców, jeżeli nie posiadamy własnego sklepu internetowego lub też nie potrafimy skutecznie docierać do klientów, możemy oferować nasze towary na platformie Amazon. Sprzedaż na Amazon to możliwości natychmiastowego dotarcia do milionów użytkowników w naszym kraju, jest to platforma znana, wiele osób obecnie wybiera Amazon chętniej niż przykładowo Allegro, gdzie prowizje dla sprzedawców sprawiają, iż towary często są droższe niż w sklepach konkurencyjnych. Oczywiście możemy podpisać umowę z Amazon na sprzedaż, może być to plan indywidualny lub też profesjonalny, obecnie sprzedaż na Amazonie ułatwiają nam agencje, które pomagają sprzedawcom wdrożyć się, postawić pierwsze kroki na platformie sprzedażowej.

Dzięki pomocy specjalistów będziemy wiedzieli, jakie rodzaje towarów warto oferować na platformie Amazon, możemy łatwiej ocenić nasze zyski, określić jaka marża powinna być nałożona, aby towar się sprzedawał. Oczywiście firmy takie jak Go2Market umożliwiają skuteczną sprzedaż zarówno mniejszym graczom, jak i dużym firmom, które chcą skutecznie zdobywać klientów na rynku polskim oraz zagranicznym.