Zasłony i firany dają nam znacznie szersze możliwości projektowania dekoracji okiennych, niż rolety czy żaluzje, dlatego wiele osób posiada przy oknach karnisze do zawieszania takich osłon okiennych.

Zazwyczaj karnisze są wykonane z metalu czy drewna, a szeroki asortyment takich akcesoriów okiennych bez problemów znajdziemy w sklepach online w różnych grubościach i długościach, a także kolorach i wykończeniu.

Praktyczne karnisze do wieszania zasłon i firan

Karnisze metalowe i drewniane do różnych wnętrz

Łączenie zasłon z dobrym, niezawodnym karniszem jest zwykle bardziej przystępną i wszechstronną opcją, niż inne sposoby osłonięcia okien, zwłaszcza, że ceny zasłon gotowych nie są wygórowane, znajdziemy je w każdym sklepie, możemy również samodzielnie uszyć w domu zasłony z praktycznie dowolnego materiału. Jeśli wymieniasz zasłony, możesz po prostu powiesić nowe zasłony na karniszu w ciągu kilku minut. Karnisz można bez problemów zakupić w odpowiednim rozmiarze i kolorze, dostępne są modele pojedyncze i podwójne, z żabkami do wieszania zasłon i firan, z różnymi dekoracyjnymi końcówkami. Łatwo dobierzemy odpowiedni produkt do naszych potrzeb, wystroju wnętrza.

Karnisz metalowy może wyglądać nieco surowo w niektórych pomieszczeniach i nie pasować do istniejącego stylu wystroju, ale drewniane karnisze są łatwiejsze do dopasowania. W sprzedaży znajdziemy karnisze w wielu odcieniach, dopasujemy je do naszych potrzeb i stylu urządzenia wnętrz. Drewniane karnisze o średnicy 35 mm to doskonałe rozwiązanie wielofunkcyjne. Wyglądają bardziej solidnie niż 28-milimetrowy drewniany drążek i w rezultacie odgrywają bardziej znaczącą i oczywistą część w dekoracji okna. Taka grubość zapewnia również dodatkową wytrzymałość karnisza, który z łatwością poradzi sobie z przezroczystymi i lekkimi tkaninami firan, ale będzie również w stanie wytrzymać średnią i ciężką tkaninę zasłonową.

Na stronie https://rolmajster.pl/sklep/karnisze znajdziemy szeroki wybór karniszy. Karnisze metalowe są bardziej wytrzymałe, zatem węższy drążek utrzyma cięższe zasłony, niż taki sam wykonany z drewna. Oczywiście wybór materiału, z którego jest wykonany karnisz, to sprawa naszego gustu, dopasowania do istniejącego wyposażenia i wystroju wnętrz.