Trudno zaprzeczyć, że kupowanie samochodu to dla wielu osób stresujące, pełne niepokoju zadanie.

Sama wielkość poniesionych nakładów i niezliczona ilość wyborów na rynku sprawiają, że potrzeba edukacji i informacji jest bardzo krytyczna. Na szczęście poniższe wskazówki mogą znacznie uprościć ten proces, niż mogłoby się wydawać.Na co Cię stać? Musisz dokładnie zrozumieć, ile masz co miesiąc pieniędzy na opłacenie nie tylko leasingu samochodu, ale także ubezpieczenia, kosztów licencji, paliwa i napraw. Wszystko musi być pokryte co miesiąc, w przeciwnym razie będziesz musiał zmniejszyć kwotę, którą musisz wydać na sam samochód.Zawsze zabieraj ze sobą mechanika przy zakupie nowego pojazdu. Dealerzy samochodowi notorycznie sprzedają cytryny i nie chcesz być ich następną ofiarą. Jeśli nie możesz zmusić mechanika do obejrzenia samochodów z tobą, przynajmniej upewnij się, że każesz mu spojrzeć na twój ostateczny wybór, zanim go kupisz.Spójrz na cenę całkowitą, a nie opłatę miesięczną. Dealer może wprowadzić dowolną żądaną cenę miesięczną, ale w końcu zapłacisz tę miesięczną cenę przez lata, co sprawi, że ostateczny koszt samochodu będzie oburzający. Uzyskaj najlepszą możliwą ofertę na całkowity koszt samochodu. Następnie możesz popracować nad tym, ile będzie to kosztować miesięcznie.Pomyśl zarówno o zużyciu paliwa, jak i o tym, ile pieniędzy musisz wydać, patrząc na samochody. Na przykład możesz pomyśleć, że duży silnik V-8 w połączeniu z pakietem holowniczym to świetny pomysł. Ale czy to naprawdę potrzeba, czy po prostu chęć? Czy rzeczywiście zamierzasz korzystać z tej funkcji? Jeśli nie, może nie być najmądrzejszą inwestycją.Kiedy rozważasz zakup używanego samochodu, zawsze najpierw poproś swojego mechanika o sprawdzenie go. Nie jesteś wykwalifikowanym mechanikiem przeszkolonym w wykrywaniu problemów lub napraw, więc musisz zwrócić się do profesjonalisty. Zdobądź samochód, którego zawsze chciałeś

Przygotuj się na zapłacenie 100 USD lub więcej za tę usługę, ale może to skończyć się oszczędnością tysięcy.Po znalezieniu idealnego samochodu poproś o raport historii pojazdu.

Raport historii pojazdu zawiera listę wszystkich przypadków, w których brał udział pojazd. Jeśli Twój dealer nie oferuje tej usługi, możesz kupić ją samodzielnie przez Internet za symboliczną opłatą. Ten raport pomoże Ci uniknąć zakupu samochodu, który był w wraku.Nigdy nie odwiedzaj dealera, dopóki nie wiesz, ile możesz zapłacić. Oblicz tę liczbę na podstawie tego, na co Cię stać, a także aktualnych wartości samochodu.Porozmawiaj ze swoim bankiem lub unią kredytową, zanim udasz się do dealera, gdy będziesz szukać samochodu. Dowiedz się, do jakiej kwoty pożyczki jesteś uprawniony. W ten sposób będziesz wiedział, ile możesz wydać i będziesz wiedział, jakiego samochodu szukać.Sprawdź zachęty dla dealerów. Możesz zadzwonić do kilku różnych dealerów, aby dowiedzieć się, które promocje; biegają, co może ci przynieść korzyści. Zrób to przed wyjściem do miliona różnych miejsc. Po prostu skorzystaj z telefonu i zapytaj ich osobiście, a możesz zaoszczędzić więcej na swoim samochodzie.Zakup nowego pojazdu może przyprawić o dreszcze nawet najbardziej doświadczonych konsumentów. Ponieważ w grę wchodzi tak dużo pieniędzy, podjęcie decyzji może być dla wielu niezwykle trudne. Jednak poświęcając czas na przejrzenie wskazówek, takich jak te zawarte w powyższym artykule, można naprawdę dobrze się bawić wybierając nowy samochód.