Jeśli chcesz zadbać o formę, ale nie wiesz od czego zacząć, ten artykuł jest dla Ciebie.

Aby osiągnąć swoje cele fitness, musisz zadbać o formę. Masz na to większą szansę, jeśli wiesz, co musisz zrobić, aby osiągnąć swoje cele i wykorzystać tę wiedzę.Zawsze może być trudno znaleźć czas na ćwiczenia. Jeśli masz problemy ze znalezieniem czasu (lub energii), aby poświęcić godzinę dziennie na siłownię, spróbuj podzielić ją na dziesięciominutowe porcje. Nawet trzy dziesięciominutowe okresy aktywności dziennie mogą zwiększyć Twoje tętno w ciągu dnia. Wiele osób stwierdza również, że dodając do swojego harmonogramu dziesięciominutowe impulsy aktywności, mają większą wytrzymałość i są w stanie zwiększyć ilość energii, którą wkładają w każdą aktywność.Aby jak najlepiej wykorzystać swoją rutynę fitness, najwcześniej wykonuj ćwiczenia, które wymagają stabilizacji mięśni. Obejmuje to ćwiczenia takie jak pompki i hantle. To wyćwiczy twoje mniejsze, wspierające mięśnie. Gdy robisz postępy w trakcie treningu i stajesz się bardziej zmęczony, przestaw się na maszyny do ćwiczeń, które stabilizują się dla Ciebie.Aby poprawić skuteczność ćwiczeń rozciągających, dostosuj ilość czasu, przez którą wykonujesz ćwiczenia rozciągające, aby uwzględnić swój wiek. Czemu? Wraz z wiekiem Twoje mięśnie tracą elastyczność, więc musisz poświęcić więcej czasu na ich rozciąganie. Zalecany czas trwania dla osób poniżej 40 roku życia to 30 sekund, podczas gdy osoby powyżej 40 roku życia powinny rozciągać się dwa razy dłużej.Aby zmaksymalizować swoją rutynę ćwiczeń siłowych, spróbuj obciążyć wyciskanie na ławce o 25% większą wagą, niż możesz maksymalnie. Nie próbuj wykonywać ćwiczenia, po prostu utrzymuj ciężar nad sobą z pomocą obserwatora. Następnie zdejmij wagę i pokaż, co masz.Jeśli próbujesz nabrać masy, zacznij od pójścia, aż nie będziesz mógł już iść, a następnie wypij dwie filiżanki mleka czekoladowego. Brzmi prosto, ale grupa tych, którzy dopiero zaczynali, została przebadana i okazało się, że trening „do niepowodzenia” spowodował przyrost masy ciała o 5 funtów w ciągu 2 miesięcy, ale tylko po uzupełnieniu.Świetną wskazówką, która pomoże Ci zadbać o formę, jest zainwestowanie w kilka miar tkanki tłuszczowej. Wagi informują tylko o tym, ile ważysz, a powszechnie wiadomo, że mięśnie są większe niż tłuszcz. Popraw swoją sylwetkę dzięki tym wskazówkom fitness

Suwmiarki do pomiaru tkanki tłuszczowej podpowiedzą Ci, jaki procent Twojego ciała składa się z tłuszczu.Świetnym sposobem na poprawę kondycji jest rozpoczęcie ćwiczeń złożonych.

Wyciągi złożone to takie jak wyciskanie na ławce, przysiady, podciąganie i martwy ciąg. Te dźwigi są lepsze niż dźwigi izolacyjne, ponieważ wykorzystują więcej niż jedną grupę mięśni. Wyciągi izolacyjne mają tendencję do używania tylko jednej grupy mięśni.Trening siłowy może pomóc Ci stać się szybszym biegaczem. Niedawne badanie wykazało, że ćwiczenia wzmacniające pomogły biegaczom poprawić czas. Biegacze, którzy odbyli ośmiotygodniowy trening oporowy, mogli skrócić czas biegu. Im jesteś silniejszy, tym szybciej będziesz w stanie biec.Dobrym sposobem na zbudowanie siły przedramienia jest zgniecenie gazety. Powinieneś położyć kawałek gazety na dowolnej płaskiej powierzchni. Używając dominującej ręki, zacznij od jednego rogu gazety i zacznij się zgniatać. Powinieneś zgniatać przez około 30 sekund. Po zakończeniu zmień ręce.Dzięki tym wskazówkom powinieneś wiedzieć trochę więcej o fitnessie. Mamy nadzieję, że teraz czujesz się o wiele pewniej, jeśli chodzi o osiąganie swoich celów fitness. Pamiętaj, że osiągnięcie trwałej sprawności wymaga nie tylko podstawowej wiedzy na temat sprawności, ale zintegrowania tej wiedzy z rutyną.