Choć dla wielu może wydawać się to zaskakujące, a nawet śmieszne, to często pierwszy spacer z dzieckiem jest dla młodej mamy źródłem wielkiego stresu. Wydaje się, że spacerowanie ze słodkim bobasem, który głównie śpi to sama przyjemność. Niestety, nie zawsze. Nierzadko zapominamy, że nowonarodzone dzieci są karmione piersią na żądanie. A to, jak często dziecko żąda jedzenia zależy od jego indywidualnego zapotrzebowania. Zdarza się, że niektóre mamy karmią nawet do kilku razy w ciągu godziny. Wobec powyższego zaczynamy rozumieć dlaczego każda wyprawa z maluchem jest swego rodzaju nieprzewidywalną przygodą, ale i źródłem niepokoju młodej mamy.
Można jednak zrobić wiele, żeby przygotować się do spaceru z maluchem i uniknąć niepotrzebnego stresu.

PO PIERWSZE: WYGODNA ODZIEŻ DLA MATEK KARMIĄCYCH.

To totalna podstawa. Bo ostatnie, czego chciałaby doświadczyć zestresowana kobieta to rozbieranie się do rosołu w parku pełnym ludzi przy akompaniamencie płaczu swojego dziecka. Kiedy wszystkie oczy patrzą na nas, a maluch płacze w niebogłosy – jedyne, co nas może uratować to spokój i dobre ubrania dla karmiących, które pozwolą na szybkie odpięcie ramiączek i dyskretne nakarmienie dziecka. Tym bardziej, jeśli zdarzy się to kilka razy w ciągu naszego spaceru.

PO DRUGIE: SPOKOJNE I CICHE MIEJSCE JAKO CEL NASZEGO SPACERU

Jak powszechnie wiadomo, maluchy powinny przesypiać wiele godzin w pierwszych dniach swojego życia. Wybierając spokojne, odludne miejsce nie tylko zapewniamy maluszkowi dogodne warunki do odpoczynku, ale i same się zrelaksujemy i złapiemy chwilę wytchnienia. W ciszy i spokoju dziecko też lepiej skupia się na jedzeniu i dzięki temu szybciej zapełnia brzuszek, by później beztrosko zasnąć.

PO TRZECIE: PRZEKĄSKI I WODA

Jak już uda się spokojnie nakarmić i uspokoić malucha, warto korzystać z jak najdłuższego spaceru po świeżym powietrzu. Nie jest tajemnicą, że dużo lepiej się śpi, jeśli kilka godzin poprzebywa się na zewnątrz. Dlatego korzystajmy z możliwości spacerowania do woli! Żeby było to jednak możliwe, zawsze powinnyśmy mieć w torebce jakąś zdrową przekąskę i wodę. Zwłaszcza latem, gdy temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza.

Czy można więc sprawić, aby spacerowanie z wózkiem kojarzyło się młodej mamie z relaksem i odpoczynkiem? Oczywiście! Jedyne co trzeba uwzględnić to dobra organizacja, zmysł przewidywania możliwych scenariuszy oraz wygodna odzież dla karmiących mam.