Spodnie robocze na szelkach, czyli inaczej ogrodniczki to popularny wybór na różne stanowiska pracy. Przy zakupie odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jak wybrać najlepsze ogrodniczki robocze?

Ze względu na obecność regulowanych szelek spodnie ogrodniczki nie opadają podczas prowadzenia prac w różnych pozycjach. To praktyczne spodnie, które zapewniają wysoki komfort, swobodę ruchów oraz sprawdzają się na wielu stanowiskach.

Spodnie na szelkach BHP – letnie i zimowe

Ogrodniczki jako spodnie robocze można podzielić na dwie główne kategorie, a mianowicie na spodnie letnie oraz spodnie zimowe.

Spodnie letnie to spodnie uniwersalne, które mogą sprawdzić się podczas cieplejszych pór roku i przy pracy we wnętrzach. Z kolei spodnie zimowe mają dodatkowe docieplenie, dlatego zapewniają większy komfort podczas chłodnych dni.

Niektóre marki oferują także spodnie letnie, które różnią się od spodni uniwersalnych zastosowaniem lżejszych tkanin oraz dodatkowych systemów wentylacyjnych, by poprawić komfort pracy latem.

Najlepsze spodnie ogrodniczki – co kupić?

Poza doborem spodni do konkretnej pory roku, warto także zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • wzmocnienia – potrójne i podwójne szwy oraz dodatkowe przeszycia powodują, że spodnie są jeszcze bardziej wytrzymałe
  • kieszonki i ich liczba – dużo praktycznych kieszeni ułatwia przechowywanie i podwyższa użyteczność spodni
  • elementy do regulacji – regulowane szelki, rozporki boczne na guziki, napy, dodatkowe taśmy – dla lepszego dopasowania
  • elementy odblaskowe i kontrastowe – poprawiają widoczność pracownika
  • rozmiar – właściwe dopasowanie rozmiarowe zapewnia pełen komfort
  • kolorystyka – dopasowana do stanowiska pracy, na lato do pracy odbywającej się w słońcu polecane są jaśniejsze kolory

Wobec tego spodnie robocze na szelkach to bardzo dobry wybór na różne stanowiska pracy. By można było wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach, a także bezpiecznie, warto postawić na dobre spodnie ogrodniczki BHP!