Sposobów na zapewnienie dziecku zdrowego, bezpiecznego i komfortowego snu jest bardzo wiele. Na rynku akcesoriów i mebelków dziecięcych królują sprawdzone łóżeczka ze szczebelkami, ale dużą popularnością cieszą się też tradycyjne kołyski i kosze Mojżesza. Szereg praktycznych walorów mają też łóżeczka dostawne, które są coraz chętniej wybierane przez rodziców małych dzieci. Dlaczego warto z nich korzystać? Wyjaśniamy.

Nocne wyzwania młodych rodziców

Nocna opieka nad niemowlakiem bywa bardzo męcząca. Co zatem zrobić, by usprawnić opiekę nad maluszkiem w nocy? Warto zwrócić uwagę na praktyczne łóżeczka dostawne Konieczność częstego wstawania z łóżka w celu nakarmienia, przewinięcia i ukojenia dziecka do snu jest zmorą wielu rodziców. Dzieci z kolei potrzebują bliskości mamy także podczas snu. Wszystko to sprawia, że tradycyjne łóżeczka ze szczebelkami oraz kołyski dla niemowlaków nienajlepiej sprawdzają się w codziennym życiu rodziny. Ich kolejną wadą są duże gabaryty, które sprawiają, że takie mebelki często nie mieszczą się w sypialni rodziców. Chodzi o mebelki, które ustawia się bezpośrednio przy łożu rodziców. To wygodne i kompaktowe posłania, które pozwalają na nocną opiekę nad dzieckiem bez konieczności wstawania.

Łóżeczka dostawne, czyli sposób na komfortowy sen

Dlaczego warto korzystać z łóżeczek dostawnych? Przede wszystkim dlatego, że są bezpieczne. Ich wymiary są doskonale dopasowane do cała niemowlaka. W takim posłaniu maluch ma prywatną, intymną przestrzeń i nie jest zagrożony przygnieceniem przez śpiącego rodzica. Jednocześnie przez całą noc znajduje się bardzo blisko mamy i taty. Rodzice w każdej chwili mogą go przytulić, wziąć na ręce, nakarmić i ukołysać do snu. Łóżeczka dostawne świetnie pasują do większości łóżek i pozwalają na wygodne regulowanie ich wysokości. Wyposażone są w cztery boczne ścianki, w wśród których jedną można błyskawicznie zdemontować, by zapewnić sobie łatwiejszy dostęp do dziecka w nocy. Takie mebelki służą rodzinie zwykle do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia.