Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku będą trwały przez 19 dni lipca i sierpnia, udział ma brać 11 000 sportowców, którzy będą rywalizować w 33 różnych dyscyplinach.

Ze względu na długość zawodów lub konieczność rozgrywania wielu zawodów, igrzyska olimpijskie rozpoczną się na dwa dni przed ceremonią otwarcia, zmagania sportowców zaczną się od piłki nożnej. W samym dniu ceremonii otwarcia odbędą się zawody wioślarskie i łucznicze.

Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio

Kiery rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie 2021?

Po odroczeniu ze względu na panującą pandemię igrzyska odbędą się w 2021 roku, z pewnością wielu sportowców jak i kibiców wyczekuje na ten moment. Igrzyska rozpoczną się 23 lipca, będzie to ceremonia otwarcia o 7:00 czasu wschodniego czyli 20:00 w Tokio. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż niektóre konkurencje sportowe zostaną rozgrywane już wcześniej, jest to spowodowane napiętym grafikiem spotkań. Igrzyska Olimpijskie 2021 będą odbywały się w 42 różnych lokalizacjach, w zależności od dyscypliny sportowej możemy oglądać zawody w różnych miejscach.

Oczywiście zostały podjęte specjalne kroki związane z pandemią, zostały opracowane specjalne protokoły które mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo sportowcom. Osoby biorące udział w Igrzyskach Olimpijskich będą musiały korzystać ze specjalnej aplikacji oraz przechodzić testy na obecność covid. Szczepienia nie są obowiązkowe na miejscu, jednak organizatorzy będą chcieli upewnić się iż wszyscy sportowcy zaszczepili się odpowiednio wcześniej. Niestety kibice nie będą obecni podczas zawodów, jest to wymóg związany z pandemią, kibice otrzymają zwrot kosztu zakupu biletu.

Z pewnością Igrzyska Olimpijskie przyciągnął przed ekrany telewizorów wielu kibiców na całym świecie, warto oczywiście sprawdzić kiedy odbywają się poszczególne zawody, kiedy będziemy mogli oglądać sportowców z naszego kraju. Oczywiście będą to zawody inne niż dotąd, ze względu na brak kibiców, dlatego będą to wyjątkowe Igrzyska Olimpijskie 2021 terminarz spotkań możemy znaleźć w internecie. Dzięki temu będziemy wiedzieli kiedy możemy kibicować naszym sportowcom.