Osoby, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, często poszukują biur rachunkowych, które obsługują klientów w języku polskim.

Dzięki temu lepiej możemy zrozumieć zawiłości związane z podatkami, prowadzeniem rachunkowości w firmie. Z pewnością w Londynie możemy znaleźć firmy księgowe, które mogą zaoferować nam kompleksową obsługę związaną z rachunkowością, będą to także osoby mówiące po polsku. Mogą zdradzić nam w przystępny sposób, jak założyć firmę, jaki rodzaj działalności wybrać oraz jak załatwić wszystkie formalności.

Doradztwo podatkowe dla Polaków w Wielkiej Brytami

Jak wygląda współpraca z księgowym w Londynie

Warto nawiązać współpracę z biurem, które posiada swoją siedzibę niedaleko miejsca naszego zamieszkania, należy pamiętać także, iż obecnie możemy wiele spraw załatwić online, mogą być to przykładowo konsultacje czy też przesłanie niektórych dokumentów. Oczywiście w Wielkiej Brytanii możemy wybrać rodzaj działalności Limited, jest to rodzaj spółki, która pozwala na prowadzenie różnych form działalności gospodarczej, jest bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają przygodę w biznesie. W tym przypadku będzie obowiązywał podatek w wysokości 19%, rok podatkowy trwa przez 12 miesięcy, jednak rozliczenie można złożyć w okresie do 9 miesięcy od zakończenia. Jest to bardzo dogodne, ponieważ mamy czas na zebranie wszystkich faktur, dokumentów niezbędnych do rozliczenia i zakończenia roku finansowego.

Biuro rachunkowe pomoże także w kwestiach kadrowych, może udzielić wskazówek, w jaki sposób najlepiej zoptymalizować wydatki firmy, w jaki sposób płacić niższe podatki. Będą tam pracowały osoby, które dobrze znają rynek brytyjski, są na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Oczywiście prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii posiada wiele zalet, jedną z nich jest z pewnością wysoka kwota wolna od podatku, która wynosi obecnie 12 500 L, dodatkowo będziemy płacili niską składkę na ubezpieczenie.

W czasie prowadzenia firmy może wyniknąć wiele sytuacji, w których przyda nam się doświadczony ksiegowy Londyn jest miastem, gdzie możemy liczyć na pomoc księgowego mówiącego w języku polskim, co pomoże nam lepiej zrozumieć wiele spraw związanych z podatkami w Wielkiej Brytanii. Oczywiście możemy określić zakres usług, możemy liczyć również na porady związane z prowadzeniem działalności, wystawieniem faktur, rachunków czy też spraw związanych z kosztami.