Dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym moringa może pomóc w leczeniu niektórych chorób skóry. Działanie przeciwdrobnoustrojowe może pomóc w leczeniu wyprysków, czyraków i ropni. Wpływ Moringi na odchudzanie nie jest jeszcze dobrze zbadany.

Małe badanie podkreśla zdolność moringi do zapobiegania przybieraniu na wadze. Efekt ten można przypisać izotiocyjanianom. Niektórzy eksperci uważają, że przeciwutleniacze i inne prozdrowotne chemikalia roślinne mogą leczyć stres i stany zapalne w mózgu. W testach laboratoryjnych ekstrakty z liści spowolniły wzrost komórek raka trzustki i pomogły w lepszej pracy chemioterapii. Inne badania laboratoryjne pokazują, że liście, kora i korzenie moringi mają działanie przeciwnowotworowe, które może prowadzić do produkcji nowych leków. Pomyśl o swojej wątrobie jako o odtruwaczu organizmu. Filtruje krew, usuwa toksyny i metabolizuje tłuszcz, a moringa może pomóc w lepszej pracy. Po pierwsze, moringa zawiera wysokie stężenia polifenoli, aby odwrócić utlenianie w wątrobie, a wstępne badania wykazały użycie moringi w celu zmniejszenia zwłóknienia wątroby i ochrony przed uszkodzeniem. Moringa znacznie obniża stan zapalny w komórkach, zawiera nie tylko zmniejszające stany zapalne polifenole i izotiocyjaniany, ale także zmniejsza stany zapalne poprzez tłumienie enzymów i białek zapalnych w organizmie.

Szacuje się, że jedna na osiem osób w wieku powyżej 65 lat ma chorobę Alzheimera. Suplementy diety zawierające liście moringa są bogate w witaminy C i E, które zwalczają stres oksydacyjny związany z chorobą Alzheimera. Badania wykazują obiecujące wyniki. Moringa została również powiązana ze zwiększoną dopaminą i serotoniną, czyli hormonami szczęścia, a dzięki większej ilości badań można ją ewentualnie zastosować w leczeniu depresji w przyszłości. Moringa została również powiązana z poprawą zdrowia tarczycy, która kontroluje hormony związane z energią, snem i trawieniem. Przeprowadzono wiele badań dotyczących potencjału moringi jako środka przeciwnowotworowego. Wykazano, że liście mają korzystne właściwości w walce z komórkami raka piersi i jelita grubego, a badania są w toku.